YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çalışan kadınlara müjde
Çalışan kadınlara müjde
19 Haziran 2014 20:00
SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan Torba Yasa ile SGK tarafından tüp bebek tedavisinde karşılanan deneme sayısının 2'den 3'e çıkarılacağı söyledi.

Kamuoyunda Torba olarak bilinen yasa Meclis te görüşülmeye başlandı. Yasayla kadınlara önemli haklar getiriliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Yadigar Gökalp İlhan Torba Yasa ile SGK tarafından tüp bebek tedavisinde karşılanan deneme sayısının 2'den 3'e çıkarılacağını söyledi. İlhan Mevcut durum tüp bebek tedavisinde yaş sınırı 2 çocuğa kadar 39'dur. 3 çocukta ise yaşın 43'e kadar çıkarılması için çalışma başlatıldı” dedi.

İlaç ve tedavi SGK'dan

Yadigar Gökalp İlhan yeni düzenleme ile 3 denemeye kadar ilaç ve tedavi bedellerinin SGK tarafından ödeneceğini söyledi. Posta'nın haberine göre tasarıda doğum borçlanmasına ilişkin bir düzenlemenin de bulunduğunu aktaran İlhan, bu uygulamanın kadılar için çok önemli olduğunu dile getirdi. “2 çocuğu olan kadınlara borçlanma hakkı tanıyorduk” diyen İlhan, doğum borçlanmasında çocuk sayısının 3'e çıkacağını ifade etti.

Bağ-Kur'lu kadınların doğum borçlanmasından yararlanmadığına dikkat çeken Yadigar Gökalp İlhan şöyle dedi: “Artk onlar da bu haktan yararlanacak. Aynı zamanda memuriyette çalışan, memuriyetten ayrılmış ve tekrar geri dönmemiş kadıların da 3 çocuğa kadar borçlanma hakkmdan yararlanmalarını sağlayacak bir düzenleme var. Ãyrıca, Genel Sağlık Sigortası (oss) borcu olanlarm borç ve faizi silinecek.”

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler