YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bütün koltuklar aynı fiyattan satılacak
Bütün koltuklar aynı fiyattan satılacak
Bütün koltuklar aynı fiyattan satılacak
23 Nisan 2008 / 07:49 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, bugün 29 YTL'den başlayan bilet fiyatlarıyla yurtiçinde ilk seferi gerçekleştirilecek Anadolujet uçuşları ile 2 milyon yolcu taşınmasının hedeflendiğini belirtti.

Karlıtekin, THY'nin alt markası olan Anadolujet'in, iç hatlara yönelik bir proje olduğunu vurguladı.

Karlıtekin, 23-29 Nisan tarihlerinde bütün koltukları 29 YTL'den satılacak Anadolujet uçuşları ile Ankara merkezli İzmir, Bodrum, Dalaman, Antalya, Adana, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Erzincan, Batman, Muş, Van, Erzurum, Kars ve Trabzon'a karşılıklı sefer gerçekleştirileceğini söyledi.

Havacılıkta yeni bir dönem başlattıklarını ifade eden Karlıtekin, "En önemlisi daha geniş bir halk kitlesine hitap edeceğiz ve daha çok insanı uçakla tanıştıracağız. Şu anda 1 milyon 400 bin olan yolcu sayısını, Anadolujet ile 2 milyona çıkarmayı planlıyoruz. Yolcularımız artık güvenilir bir markayla ekonomik seyahat edecekler" diye konuştu.

Uçak bilet fiyatlarını düşürebilmek için olabildiğince maliyetlerde kısıtlama yaptıklarını, Ankara merkezli uçuşların da kısıtlamada etkili olduğunu belirten Karlıtekin, "Üç kuruş oradan beş kuruş buradan diye maliyeti düşürerek uygulamaya koyduğumuz fiyat politikasıyla, garibanın, orta gelirlinin ihtiyacını görecek bir havayolu markası ortaya çıktı" dedi.

Şimdilerde birim maliyetlerini düşürerek havayolu şirketlerinin geçmişe göre çok daha ucuza bilet sunabildiğine dikkati çeken Karlıtekin, "İç piyasanın rekabete açılması, bize şirkette hiçbir hantallığı, hiçbir verimsizliği barındırma lüksümüzün olmadığını gösterdi" diye konuştu.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler