YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bursa'da kiralar rekor seviyede arttı
Bursa'da kiralar rekor seviyede arttı
30 Eylül 2015 15:34
Ağustos ayı emlak endeksine göre söz konusu dönemde Bursa'da konut fiyatları yüzde 17, kira fiyatları ise yüzde 21 arttı.

Ağustos 2015 Emlak Endeksi açıklandı. Buna göre, söz konusu dönemde Bursa'da satılık konut fiyatlarında yüzde 17 artış olurken kira fiyatlarında ise yüzde 21 oranında artış meydana geldi. Konut fiyatlarının metrekare bazında ortalama bin 333 liraya yükseldiği Bursa'da kira fiyatları ise 7 lira/metrekare oldu. Kentte konutların geri dönüş sürsi olan amortisman süresi de 17 yıl ortalamasında olarak tespit edildi.

EN FAZLA ARTIŞ MUDANYA'DA

Ağustos ayında Bursa'da konut fiyatları en çok yüzde 3,7 ile Mudanya'da artarken Mudanya'yı yüzde 2,4 artışla Nilüfer takip etti. Son 1 ayda satılık konut fiyatları Yıldırım'da yüzde 2,8 oranında gerilerken Osmangazi'de ise yüzde 1,5 geriledi. Geçtiğimiz ay Türkiye'de ise konut fiyatları yüzde 9, kira fiyatları ise yüzde 5 artarken konut metrekareleri otalama 2 bin 215 lira, kiralar da 16 lira/metrekare oldu. Ülke genelinde ortalama amortisman süresi ise 11 yıl olarak açıklandı.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler