YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Buralarda arsası olanlar yaşadı
İstanbul'daki 3'üncü köprü, 3'üncü havalimanı ve Kanal İstanbul projeleri, bu bölgelerdeki emlak fiyatlarını uçurdu. Artışlar yüzde 165'i buldu
Buralarda arsası olanlar yaşadı
06 Aralık 2013 / 07:55 Güncelleme: 06 Aralık 2013 / 12:56

İstanbul'daki 3 büyük proje olan 3'üncü köprü, 3'üncü havaalanı ve Kanal İstanbul bu bölgelerde oturanları zengin etti.

Bir emlak sitesinin Genel Müdürü Okan Arı, özellikle Arnavutköy, Çatalca ve Kemerburgaz'da arsası olanların büyük avantaj yakaladığını dile getirdi.

Arı, "Geçen yıla göre bu yıl arsa fiyatlarında Arnavutköy'de yüzde 140'a, Kemerburgaz'da yüzde 165'e, Çatalca'da yüzde 48'e varan artışlar görülüyor. Küçükçekmece, Başakşehir ve Silivri'de de fiyatlar 2 katına çıktı" dedi.

3'üncü köprü güzergahının geçtiği bölgelerdeki arsa fiyatlarının hemen yükselişe geçtiğini anımsatan Arı, "Avrupa Yakası'nda Arnavutköy'ün Karaburun tarafı, Sarıyer, Zekeriyaköy, Uskumruköy etkilenirken; Anadolu Yakası'nda Beykoz- Poyrazköy ve Sancaktepe'de artışlar görüldü. Sancaktepe'de fiyatlar yüzde 165 arttı" diye konuştu.

Artış sürüyor

3'üncü havaalanından etkilenen ana bölgenin Arnavutköy olduğunu dile getiren Arı, "Arnavutköy'ün Yeniköy, Durusu ve Karaburun bölgelerindeki arsa fiyatlarında yüzde 30 olan artışlar devam ediyor" dedi.

Marmaray bereketi 

Okan Arı, Marmaray'dan en çok Zeytinburnu, Fatih, Kadıköy ve Üsküdar ilçelerinin etkilendiğini belirterek, şöyle konuştu: "Zeytinburnu Kazlıçeşme, Fatih Yenikapı, Kadıköy Ayrılıkçeşme ve Üsküdar Merkez, hattın geçtiği güzergahta olduğu için parladı. Bütün emlak fiyatları arttı."

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler