YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu evler her bütçeye uygun...
Bu evler her bütçeye uygun...
25 Mayıs 2010 08:23
TOKİ'den ihale alan şirlet 3 ayrı gelir grubu için konut projesine imza atıyor.

TOKİ’den ihale alan ilk yabancı ortaklı şirket olan Tulip Gayrimenkul, 3 ayrı gelir grubu için 3 ayrı konut projesi gerçekleştiriyor. Bahçeşehir’de orta gelir grubu için başladığı bin 150 konutluk Tulip Turkuaz projesinde 503 konut satışı yapan şirket, aynı projenin ikinci etabında lüks konutlar üretecek. Turkuaz’da daire fiyatları 127 bin liradan başlıyor.

MOSKOVA’DA KONUT

478 konut ve bir alışveriş merkezinden oluşan, Batı İstanbul’un en lüks projesi Tulip Towers’ın satışına ise eylülde başlayacak olan Tulip Gayrimenkul, düşük gelirliler için de Esenyurt’ta 2 bin 400 konutluk Tulip 360 projesini yapıyor. Daire fiyatlarının 48 bin 500 liradan başladığı projede 20 günde 70 daire satıldı. Yönetim Kurulu Başkanvekili Murat Mertoğlu, Türkiye’de kendileri gibi her gruba da konut yapabilen fazla şirket olmadığını ve her bir projenin kendi kategorisinde simge (benchmark) olabilecek niteliklere sahip olduğunu öne sürdü.

Tulip Turkuaz projesinin satışa çıkmasının birinci yılını Kuzey Kıbrıs’ta kutlayan Tulip Gayrimenkul’un Yönetim Kurulu Başkanvekili Mertoğlu, “Her gelir grubunda nitelikli konut nasıl yapılır, bu projelerle göstermiş olacağız” dedi. İcra Kurulu Başkanı Burak Erten 4 saat mesafedeki her yerin kendileri için pazar olduğunu belirterek, bu çerçevede Moskova ve St Petersbourg’da konut üretmek üzere görüşmeler sürdürdüklerini söyledi.

Bankanın kredi verdiği projelere güvenin

Burak Erten ileride tüketiciyi sıkıntıya sokabilecek müteahhit kredileri konusunda uyarılarda bulunarak, tüketicinin kendisinin kredi kullanmasa bile, bir kredi kuruluşu ile anlaşması olan konut projelerini tercih etmesini önerdi. Erten, “Mortgage kanunundan dolayı tamamlanamayan projeden banka da sorumlu. Bankanın kredi verdiği proje bu nedenle garanti altında” dedi. Bugün 8-10 projeye birden başlayan müteahhitlerin bir projenin satış gelirini diğerine aktararak işlerini tamamlamaya çalıştığını anlatan Erten, “Satamadığında inşaatların tamamlanması sıkıntıya giriyor. Bu iş showbusiness işi değil” dedi.

Bugün

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler