YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BOTAŞ açıkladı: Doğalgaza büyük indirim geldi
İndirim bugünden geçerli olmak üzere başladı
BOTAŞ açıkladı: Doğalgaza büyük indirim geldi
01 Mayıs 2009 / 09:26 Güncelleme: 01 Mayıs 2009 / 00:00

BOTAŞ, doğal gaz satış fiyatlarında bugünden geçerli olmak üzere, konutlarda yüzde 25, sanayide yüzde 26 oranında indirim yaptı.


BOTAŞ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, enerji KİT'lerinde maliyet bazlı fiyatlandırma mekanizmasına geçilmesine ilişkin alınan 14 Şubat 2008 tarihli Yüksek Planlama Kurulu Karalı ile 1 Temmuz 2008 tarihinde başlatılan uygulama gereği yapılan hesaplamalar neticesinde BOTAŞ'ın, bugünden geçerli olmak üzere doğal gaz satış fiyatlarında konutlarda yüzde 25, sanayide yüzde 26 oranında indirim yaptığı belirtildi.


Açıklamada şunlar kaydedildi: "Hatırlanacağı üzere BOTAŞ, daha önce, petrol fiyatlarındaki gerilemeye bağlı olarak 2009 yılının doğal gaz satış fiyatlarında önemli indirimlerin yapılacağı bir yıl olacağını açıklamış ve yılın ilk indirimini 1 Şubat'tan geçerli olmak üzere sanayide yüzde 18 ve konutta yüzde 17 oranında gerçekleştirmiştir. Bu indirimlerle, doğal gaz kullanan tüketicilerimize bin metreküp başına ortalama 306 TL tutarında bir katkı sağlanmıştır.


BOTAŞ, bir kamu kuruluşu olmasının getirdiği sorumluluk bilinciyle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüketicilerimize çevre dostu doğal gaz kesintisiz, güvenilir ve en makul fiyatlarla sağlama gayreti içerisinde olacaktır."

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler