YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladı
29 Ağustos 2013 10:01
Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi güne dünkü kapanışa göre 575,46 puanlık yükselişle 66.027,86 puandan başladı.

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri önceki kapanışına göre ortalama yüzde 0,88 oranında değer kazanırken, bankacılık endeksi yüzde 1,04, holding endeksi yüzde 0,79 oranında yükseliş kaydetti.

Analistler, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın açıklamalarının ardından özellikle faizlerde oynaklığın azaldığını ve likiditenin görece arttığını belirterek, bunun da banka hisselerinde tepki alışlarını tetiklediğini kaydediyor. Bugün yurt içinde açıklanacak dış ticaret verilerinin takip edileceğini ifade eden analistler, yurt dışında ise Almanya'da TÜFE ve ABD'de GSYH verilerinin piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını tahmin ediyor.

AA Finans "Dış Ticaret Beklenti Anketi"ne göre ekonomistler, bugün açıklanacak temmuz ayı dış ticaret açığının 8,19 milyar dolar olmasını bekliyor.

AA Finans'ın TÜİK tarafından bugün açıklanacak temmuz ayı dış ticaret verilerine ilişkin beklenti anketinde en yüksek beklenti 8,9 milyar dolar, en düşük beklenti 7,3 milyar dolar olarak gerçekleşmişti.

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler