YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Borcu olanlar dikkat: Son gün 1 Aralık!
Borcu olanlar dikkat: Son gün 1 Aralık!
08 Kasım 2014 07:19
2014 Torba Yasa olarak bilinen vergi borcu yapılandırmasında son başvuru tarihinin 1 Aralık 2014 olduğunu hatırlatan Vergi Dairesi yetkilileri, tüm mükellefleri Kasım ayının sonuna kadar Vergi Dairesine beklediklerini kaydetti.

Tavşanlı Vergi Dairesinden yapılan açıklamada, Torba Kanunla gelen vergi aflarında son başvuru tarihinin Kasım ayının sonunda biteceğine işaret edilerek Tavşanlılı mükellefler başvuru yapmaları konusunda uyarıldı.

"Vergi borcu olanlar, avantajlı bir şekilde borçlarını ödeyecek"

Vergi veya çeşitli nedenlerle Gelir İdaresi Başkanlığı'na borcu bulunan mükelleflerin çok ciddi indirimler ve taksitlendirme seçenekleriyle avantajlı bir şekilde borçlarını ödeyebileceklerini kaydeden uzmanlar "6552 sayılı Kanun kapsamında yeniden yapılandırılmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlandı. Yapılandırmadan yararlanmak isteyenler, Kasım ayının son gününe kadar bizlere veya internet üzerinden başvuru yapabilir.

Talebe göre iki ayda bir ödenecek şekilde 6,9,12,18 taksit yapılacaktır. Tahsile ilişkin yapılandırılan bazı konuları şöyle sıralayabiliriz; Beyana dayanan vergilerde 30.04.2014 tarihi ve bu tarihten önce verilmesi gereken beyannamelere göre tahakkuk eden vergiler, 2014 yılına ilişkin 30.04.2014 tarihi ve bu tarihten önce tahakkuk eden motorlu taşıtlar vergisi, askerlik, seçim, nüfus, trafik cezaları, Karayolları kaçak geçiş ücreti, Karayolu taşıma kanuna göre verilen para cezaları, vadesi geldiği halde ödenmemiş yada ödeme süresi devam eden asli ve feri amme alacakları" diye konuştu.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler