YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir yıl içinde esnafa verilen kredi 10 milyar TL
Bir yıl içinde esnafa verilen kredi 10 milyar TL
16 Kasım 2013 21:28
Muğla’nın Bodrum ilçesi’nde düzenlenen Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Merkez Birliği (TESKOMB) seminerine katılan Genel Başkan A.Kadir Akgül açıklamalarda bulundu.

Muğla’nın Bodrum ilçesi’nde düzenlenen Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Merkez Birliği (TESKOMB) seminerine katılan Genel Başkan A.Kadir Akgül son yıllarda esnafa verilen kredi tutarının 10 Milyara ulaştığını açıkladı.TESKOMB’un her yıl Antalya’da düzenlendiği yıllık olağan semineri bu yıl Bodrum’da bulunan Royal Arena Otel’de düzenlendi.

Bir ay sürecek olan toplantıya 32 bölgeden 2 bin kooperatif üyesi katılacak. Toplantının ilk gününde Diyarbakır, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Erzurum ve Van illerinden gelen Kooperatif Başkanları ve müdürleri yer aldı. İlk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan seminerde TESKOMB Genel Başkanı A. Kadir Akgül kısa bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akgül her yıl düzenlenen seminerin bu yıl Bodrum’da gerçekleştiğini belirterek “her yıl üyelerimize seminer düzenliyoruz.

İlk defa seminerimizi Bodrum’da kendimize ait bir otelde düzenliyoruz. Bizim Türkiye’de bin 38 kooperatifimiz, 10 bin yöneticimiz, 5 binde çalışanımız var. Biz bunların bütük çoğunluğuna eğitim düzenliyoruz. 1 milyona yakın insanı kredilendiriyoruz. Dolayısıyla bu 1 milyon kişi demektir. Bir milyon kişinin de yardımına koşmak için dolayısıyla eğitimli olmak gerekir. Biz bunu yapmaya çalışıyoruz.

Bodrumda, bugünde her yıl yaptığımız seminerlerimizden biri başladı. bundan sonrada hep Bodrum’da yapacağız.”dedi.Bir basın mensubunun Türkiye’de ki esnafların sıkıntıları ile ilgili sorusunu da cevaplayan Akgül şu sözlere yer verdi “esnafın her dönemde çekeceği sıkıntılar var. Bunların hepsini çözmek mümkün değildir dünyanın her yerinde olduğu gibi. Ama Türkiye’de çok büyük bir hassasiyetle bu sorunların üzerine gidiliyor.

Son zamanlarda özellikle şuanda Türkiye’de Esnaf ve Sanatkarlara verilen süspansiyonlu kredi miktarı 10 milyar, yani 10 Katrilyonu buldu bir yıl içerisinde. Bu çok büyük bir rakam. Bundan on sene önce toplamı 150 bin liraydı”ifadelerini kullandı.

 

İHA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler