YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bingöl'de kaçak sigara operasyonu
Bingöl'de kaçak sigara operasyonu
16 Mart 2016 10:00
Bingöl'de polis ekiplerince gerçekleştirilen 3 operasyonda 280 bin 200 paket kaçak sigara ele geçirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince sigara kaçakçılarına yönelik 3 operasyon düzenlediği belirtildi.

Bingöl-Karlıova karayolu Soğuk Çeşme mevkisinde durdurulan araçta yapılan aramada 122 bin 700 paket kaçak sigaranın ele geçirildiği kaydedilen açıklamada, 2 kişinin yakalandığı ifade edildi.

Açıklamada, şehir merkezinde arama yapılan bir araçta da 37 bin 500 paket kaçak sigara bulunduğu, gözaltına alınan 2 kişinin çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı bildirildi.

Solhan ilçesinde durdurulan bir araçtaki aramada ise 120 bin paket kaçak sigara ele geçirildiğine işaret edilen açıklamada, gözaltına alınan bir zanlının çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı kaydedildi.

Açıklamada, sigara kaçakçılığının, vergi kaybı, kayıt dışı ekonomi, toplum sağlığının bozulması, sosyal güvenlik harcamalarının artması ve en önemlisi ülke güvenliğini tehdit eden terör örgütü ve suç organizasyonlarının finansına kaynak teşkil etmesi riskleri bakımından kaçakçılık suçlarıyla etkin mücadelenin süreceği ifade edildi

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler