YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar
Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Marmaray'da uygulanacak bilet fiyatlarını açıkladı.
Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar
09 Ekim 2013 / 10:10 Güncelleme: 09 Ekim 2013 / 10:14

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım AA Editör Masası'na konuk oldu.

Bakan Binali Yıldırım, AA Editör Masası'nda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda açılışı yapılacak olan "Marmaray" başta olmak üzere Kanal İstanbul Projesi'nden 3. köprüye kadar gündeme damga vuran projeleri anlatıyor.

Marmaray'da bilet fiyatları 1,95 lira

Bakan Yıldırım, Marmaray'da uygulanacak bilet fiyatlarının şehir içi ulaşım fiyatları düzeyinde,1,95 lira civarında olacağını belirterek, İstanbulkart'ın Marmaray'da da geçerli olacağını söyledi.

Kanal İstanbul çalışmalarında sona gelindi

Kanal İstanbul çalışmalarında da sona yaklaşıldığını kaydeden Bakan Yıldırım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile son değerlendirmeler yapıldıktan sonra yapım aşamasına geçileceğini bildirdi.

Üçüncü köprüde "dünya rekoru"

Bakan Binali Yıldırım, 3. Köprü'nün ayaklarının uzunluğunun 60 metreyi bulduğunu ve yıl sonuna kadar ayakların tamamlanmış olacağını belirterek, "2015'te tamamlamayı planlıyoruz. Bu bir dünya rekoru olacak" dedi.

Üçüncü havalimanı ÇED'den muaf değil

İstanbul'a yapılacak 3. havalimanının inşaatına birkaç ay içinde başlanabileceğini ifade eden Bakan Yıldırım, 3. Havalimanı ile ilgili ihaleye çıkmadan önce ÇED Raporu'nu aldıklarını belirterek, projenin ÇED'den muaf olacağı iddialarının da doğru olmadığını söyledi.

Uçak biletlerindeki tavan fiyat uygulaması

Bakan Yıldırım, uçak biletlerindeki tavan fiyat uygulamasının şirketlerin kendi rızasıyla yapılacağını kaydederek, "Havayolu şirketleri SHGM ile anlaşmaya vardılar. Şirketler uygulayacakları bilet fiyatlarına kendileri bir sınır koyacaklar" dedi.

YHT'nin rengi ne olacak?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankara-İstanbul YHTrenginin turkuaz olacağını bildirdi.

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler