YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bin kişi alınacak işe rekor başvuru
Bin kişi alınacak işe rekor başvuru
02 Temmuz 2015 22:47
Zonguldak'ta kamuda işçi olarak çalışmak isteyenle başvuru rekoru kırdı. Bin kişilik geçici işe kısa sürede 5 bin 119 kişi başvurdu. İş için başvurular sona erdi.

ZONGULDAK’ta, kamuda geçici işçi statüsünde asgari ücretle çalıştırılmak üzere bin kişi alınacak işe, 5 bin 119 kişi başvurdu.
 
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce, ’Toplum Yararına Çalışma Programı’ kapsamında kaymakamlıklar, belediyeler, milli eğitim müdürlükleri, müftülükler, il özel idaresi, gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü ile il kültür ve turizm müdürlüğünde çalıştırılmak üzere alınacak bin kişi için başvurular sona erdi.
 
Geçici işçi statüsündeki işe 5 bin 119 kişi başvuruda bulundu. Asgari ücretle çalışacak işçiler noter huzurunda yapılan kuralar ile belirlenecek. Kurada adı çıkanlar, 6 Temmuz-31 Aralık tarihleri arasında çevre temizliği, altyapı, okullarda çevre düzenlemesi, bakım onarım ve temizlik işleri, restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, ağaçlandırma, park düzenlemeleri, vadi ve dere ıslahı, erozyon engelleme çalışmaları gibi alanlarda çalışacak.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler