YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Benzine zamları LPG'ye yaradı
Benzine zamları LPG'ye yaradı
08 Mart 2013 14:07
Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar sonrası vatandaşlar LPG sistemli otomobillere yöneldi. Son 10 yılda LPG'li otomobil sayısı, 5 kat artışla 4 milyon adete ulaştı.

 

Son yıllarda benzin fiyatlarında yaşanan artış, BRC LPG sistemli otomobilleri cazip hale getirdi. Son 10 yılda LPG'li otomobil sayısı, 5 kat artışla 4 milyon adete ulaştı. 2012 yılında trafikteki LPG'li otomobil oranı % 42 civarındayken bu rakamın 2013 yılında yüzde 50’leri geçeceği tahmin ediliyor.
 
Akaryakıta gelen yüksek zamlarla birlikte, LPG sektöründeki gelişmeler de bu rakamları etkiledi. Örneğin büyük otomobil üreticilerinin başında gelen FIAT, CHEVROLET, PROTON, DAIHATSU, HF KANUNİ, HYUNDAI ve HONDA 0 otomobillerin LPG dönüşümünde BRC’yi seçti. BRC’nin ekonomik, güvenli, çevreci oluşu ve özellikle BRC’nin SUZUKİ, HONDA, HYUNDAI, FIAT gibi otomobil markaları ile teknolojik uyum göstermesi sektörde BRC’yi lider konuma getirdi.
 
Otomobil firmalarının BRC’li araçlara benzinli araçlarla aynı garantiyi vermeleri, otogaz sektörüne büyük katkı sağlamıştır. Bu uygulamalar tüketicilere güven vermiş, bu markaların dışındaki araç sahipleri de gönül rahatlığıyla LPG dönüşümünde BRC’yi tercih ettiler.
 
 
İHA
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler