YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDDK: Ankara ve İstanbul'daki binalar tek merkezde toplanacak
BDDK: Ankara ve İstanbul'daki binalar tek merkezde toplanacak
27 Ocak 2016 14:05
BDDK, 'yönetimsel açıdan bölünmüşlüğü ortadan kaldırmak' amacıyla Ankara ve İstanbul'daki binaların, İstanbul'da tek bir merkezde toplanmasına karar verildiğini bildirdi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK) yapılan açıklamada, Kurumun İstanbul’a taşınmasına ilişkin dün bir basın yayın organında gerçek dışı hususlar içeren haberin yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Söz konusu haberde ifade edilenin aksine BDDK'da kuruluşundan bu yana hiçbir zaman personel sayısı bin 537 kişi olmamıştır. Bugün itibarıyla Kurumumuz, faaliyetlerini Ankara binasında 385, İstanbul binasında 188 olmak üzere toplam 573 personel ile yürütmektedir. Kurum faaliyetlerinin iki ayrı şehirde bulunan binalarda yürütülmesi yönetimsel açıdan bölünmüşlüğe neden olmaktadır. Diğer taraftan, İller Bankası AŞ ve Türkiye Kalkınma Bankası AŞ hariç sektördeki bankaların tamamı ile Kurumun denetimi altındaki banka dışı kuruluşlar faaliyetlerini İstanbul’da sürdürmektedir."

"İstanbul’da tek bir merkezde toplanılmasına karar verildi"

İstanbul Finans Merkezi Projesi kapsamında kamu bankalarının da merkezlerini İstanbul’a taşıdıklarına işaret edilen açıklamada, "Bu çerçevede, BDDK’nın faaliyetlerinde yaşanan yönetimsel açıdan bölünmüşlüğü ortadan kaldırmak ve denetimi altındaki kuruluşlarla daha yakın çalışma ortamının sağlanması amacıyla Kurumumuzca İstanbul’da yeni bir bina kiralanarak mevcut Ankara ve İstanbul binalarının tek bir merkezde toplanmasına karar verilmiştir" ifadesi kullanıldı. 

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler