YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayramda tatile çıkacaklar dikkat
Bayramda tatile çıkacaklar dikkat
08 Temmuz 2015 08:04
TÜRSAB, bayram tatili raporunu açıkladı: Antalya'da fiyatlar geçen bayramın yüzde 20 altında. Kişi başı fiyatlar 100 TL'den başlıyor...

Tatile gidecekler dikkat! RUS turistteki düşüşü telafi etmek isteyen turizmci, yerli turiste odaklandı. Yerli turist bu yıl Ramazan Bayramı'nda Antalya'da geçen yıla göre ortalama yüzde 20 ucuz tatil yapacak. En çok indirim ise yüzde 35.8'e varan rakamlarla Side'de görülüyor.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) raporuna göre, bayram döneminde Antalya'da bir kişinin harcadığı tatil parasının yelpazesi çok geniş. Turizm şehrinde geceliği 100 liradan bin 100 liraya kadar her keseye göre fiyat alternatifleri sunuluyor.

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, bayramda Türkiye genelinde gecelik 2 kişilik oda fiyatının ortalama 300 liraya düştüğünü söyledi. Ulusoy, "Bu da 3 gece 4 günlük tatil için ortalama 900-bin TL civarında bir bütçe ayrılması anlamına gelir. Yurt dışı turlarda ise kişi başı ortalama 190 eurodan başlayıp 4 bin 900 euroya kadar farklı fiyat aralığında tur seçenekleri bulunuyor" dedi. Bu yıl fiyatlardaki düşüşün de etkisi ile son dakika rezervasyonlarında artış bekleniyor.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler