YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başvurular 28 Aralık'a kadar yapılacak
Başvurular 28 Aralık'a kadar yapılacak
04 Aralık 2009 13:01
Giriş sınavı, her biri yazılı ve sözlü olmak üzere yabancı dil ve yarışma sınavları şeklinde iki bölümde gerçekleştirilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sınavla, yurtdışı işçi hizmetleri uzman yardımcısı alacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Yurtdışı İşçi Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, 3 adet Almanca ve 2 adedi de İngilizce dilinden olmak üzere toplam 5 yurt dışı işçi hizmetleri uzman yardımcısı kadrosuna atama yapılabilmesi için giriş sınavı yapacak.

Giriş sınavı, her biri yazılı ve sözlü olmak üzere yabancı dil ve yarışma sınavları şeklinde iki bölümde gerçekleştirilecek.

Yabancı dil sınavının yazılı kısmı 4 Ocak, sözlü kısmı ise 19 Ocak 2010 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında (İnönü Bulvarı No: 42, Emek/ANKARA) gerçekleştirilecek.

Yabancı dil sınavından başarılı olanlar daha sonra kendilerine bildirilecek tarihlerde yazılı ve sözlü yarışma sınavına alınacak.

Başvurular en geç, 28 Aralık 2009 tarihi mesai bitimine kadar, istenilen belgelerle birlikte, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Yurtdışı İşçi Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılacak.

Başvuruları kabul edilen adayların listesi, 31 Aralık 2009 tarihinden itibaren Bakanlığın www.csgb.gov.tr adresindeki web sayfasında ve Bakanlık B ve C Blok kapılarında ilan edilecek.

Adaylarda, ÖSYM tarafından 28-29 Haziran 2008 ve 27-28 Haziran 2009, tarihlerinde yapılan A Grubu kadrolar için Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP108 Puan türünden 70 ve daha yüksek puan almaları ve üniversitelerin 4 yıl süreyle örgün eğitim veren fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmaları şartı aranacak.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler