YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakanlık, 12 sözleşmeli düzeltici alacak
Başbakanlık, 12 sözleşmeli düzeltici alacak
05 Kasım 2014 10:13
Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünde çalıştırılmak üzere 12 sözleşmeli musahhih (düzeltici) kadrosu için giriş sınavı yapılacak.

Adayların üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinin Arap Dili ve Edebiyatı, Fars Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği ile hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden birisi ile ya da bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından birisini bitirmiş olması gerekiyor.

Ayrıca adaylarda üniversiteler ve mahalli idareler hariç olmak üzere, süreli resmi yayın çıkaran genel yönetim kapsamındaki kamu idarelerinde hizmet alım yolu da dahil olmak üzere süreli yayının tashihi, tasnifi ve yayına hazır hale getirilmesi işlerinde giriş sınavının yapılacağı gün itibarıyla en az 6 ay çalışmış olma şartı aranacak.

Adaylar, http://www.basbakanlik.gov.tr/ internet adresinde yer alan Sözleşmeli Musahhih Başvuru Formu ile birlikte gerekli belgeleri 5-17 Kasım tarihleri arasında Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü Necatibey Caddesi No:110/A Kat: 4 06100 Yücetepe/Çankaya/Ankara adresine posta yoluyla veya elden teslim edecek.

Belgeleri elden teslim edenlere Sınav Giriş Belgesi kayıt esnasında elden, kargoyla ve posta yoluyla gönderenlere sınav günü sınavdan önce verilecek. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacak.

Adaylar, Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünün faaliyet alanı ile ilgili olarak yayın tashihi, tasnifi ile dilbilgisi, genel kültür ve muhakeme, kavrayış, ifade ve temsil kabiliyetinin, sözleşmeli musahhihliğe uygunluğunun değerlendirileceği sözlü sınava tabi tutulacaklar.

Giriş sınavı 1-2 Aralıkta sözlü sınav olarak Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünde yapılacak.

 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler