YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'dan milyonlarca vatandaşa müjde
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen toplantısında kendisine sunulan kadro ve zam talepleriyle ilgili, 'Sorunları çözün' talimatı verdi.
Başbakan'dan milyonlarca vatandaşa müjde
22 Şubat 2014 / 08:20 Güncelleme: 22 Şubat 2014 / 08:28

Memur-Sen'in düzenlediği 'Büyük Türkiye Buluşması'na katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, burada kamu çalışanlarına müjde verdi. Başbakan Erdoğan, bürokratlara, milyonlarca vatandaşın merakla beklediği kadro ve zam talepleri için talimat verdi.

Memur-Sen Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen yöneticileriyle toplantı düzenleyen Başbakan Erdoğan'ın, ilettikleri sorunları dinlediğini, sonra da bunların bir an önce çözülmesi için harekete geçilmesini söylediğini belirtti.

"Gözlerinin içi güldü"

"Bizim çözülmesi için dile getirdiğimiz, konu başlığı olarak toplam 25 maddemiz var. Bunların içerisinde 7 maddeyi öne çıkardık" diyen Tonbul, şöyle devam etti:

"Bunlar, memura derece verilmesi, disiplin affı getirilmesi, üniversite öğretim görevlilerine zam yapılması, 4C'lilerin kadroya alınması, üniversite mezunu işçilerin memur kadrosuna geçirilmesi, iş ve meslek danışmanlarının ücretlerinin düzeltilip atamalarının yapılması, memurlara emekli olabilmeleri için koşulan 30 yıl sınırının kaldırılması. 

Başkanımız Ahmet Gündoğdu, toplantıda Başbakan Erdoğan'a bunları iletti. Başbakan Erdoğan da, 'Bu konular Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda zaten görüşülmüş' dedikten sonra bürokratlarına dönerek, 'Artık bunları çözün' talimatı verdi." Tonbul, Erdoğan'ın, "Bakın Ahmet Bey'in gözlerinin içi güldü" diye espri yaptığını kaydetti.

Başbakanlık'ta

Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile de konuştuğunu anlatan Tonbul, Kumbuzoğlu'nun, taleplerle ilgili yasa tasarısını Başbakanlık'a gönderdiklerini söylediğini kaydetti.

akar
 // selami
ne 4C (özelleştirme sonucu kadroludan sözleşmeli posizyununa dönüştürülenler) lilerin nede ünv. mezunu işlerin amacı tekrar işe girmek değil. Zaten bunun mücadelesini yıllar önce vererek kamuya yüksek KPSS puanları ile girmiş insanlardır. Tek amaçları diğer kendi muadilleri gibi haklara haiz olmak. Burada 500 bin kişiye kadro verilmiyor...! Zaten kadrolu olanlara haklar tanınıyor. Kötü niyetli yada cahille yorum yapmadan önce en azından internette biraz araştırın bu insanlar kim ne istiyorlar......
22 Şubat 2014 Cumartesi 21:56
akar
 // selami
aynı kpss puanı ile aynı işyeri gireceksiniz, aynı işi yapıp, tasarladığın projeye imzanı atamamak, kendinden daha az deneyim ve eğitime sahip olan kişinin amrin olması, prof bile olsan tayin, atama, görevle yükseleme, maaşta artış hiç birini alamama ne demek biliyormusunuz. Yüksek lisansda doktora da bitirsen olmazzz. Sebep senin kadron işçi...işte biz kimsenin ekmeğine mani değiliz hatta çoğumuzun maaşında düşüş olacak. Ama hayatta herşey para değil... ünv. mezunu işçilerin mücadelesi budur!...
22 Şubat 2014 Cumartesi 21:48
akar
 // selami
ben kamuda işçi olarak çalışan gazi ünv. mak.müh. mezunuyum. kpss 94 puanla yerleştim. Yani biri beni çağırıp gel işçi yaptım çalış demedi.önce şunu düzeltelim 4C li sözleşmeli personel kamuda yıllarca kadrolu çalışmış sonra devletin özelleştirmesi sonucu nerdeyse asgari ücretle devletin gösterdiği yer ve işte zorunlu çalışan evli çocuklu insanlardır.ünv.mezunu işçiler hali hazırda memur olduklarında daha düşük emekli maaşına razı olan sadece diplamalarının hakkını vermek isteyen kişilerdir....
22 Şubat 2014 Cumartesi 21:41
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler