YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Yıldırım'dan taşeron çalışana müjde!
Başbakan Yıldırım'dan taşeron çalışana müjde!
22 Eylül 2017 14:56
Başbakan Binali Yıldırım,Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaret inin ardından yaptığı açıklamada taşerona müjdeyi verdi. Yıldırım, "Bu yıl çıkmadan bu işe noktayı koymayı hedefliyoruz" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, sürpriz TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

"STATÜLERİNİ KALICI BİR ESASA BAĞLAYACAĞIZ"

Başbakan Yıldırım, taşeron düzenlemesine ilişkin soru sorulması üzerine "İlgili bakanlar uzun süredir bir çalışma yürütüyor. Muhakkak bu meseleyi gündemden çıkaracağız ve çalışanlarımızı, kamuda taşeron olarak çalışanların statülerini bir kalıcı esasa bağlayacağız.

Bu yıl çıkmadan bu işe noktayı koymayı hedefliyoruz. Çalışma önümüzdeki hafta Bakanlar Kurulu'nun gündemine gelecek" yanıtını verdi.

ÇALIŞMA BAKANI SARIEROĞLU DA AÇIKLAMIŞTI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu geçtiğimiz günlerde tasşeron işçiler hakkında yaptığı açıklamada, “Beklenti içinde olan birçok kesim var. Taşeronda çalışan arkadaşlarımız bunlardan en önemlisi. AK Parti olarak bugüne kadar ne söz verdiysek yerine getirdik. İnşallah taşerondaki kardeşlerimizin kamudaki istihdamlarındaki beklentiyi karşılayabilmek için bir aydır Maliye Bakanımız ile çok ciddi bir çalışma içindeyiz. Bu çalışmayı çok kısa sürede tamamlayarak, kardeşlerimiz ile paylaşacağız. İnşallah sıkıntılarına beklentilerine, taleplerine yeni yasama döneminde yeni yıla girmeden bir cevap vermiş olacağız” ifadelerini kullanmıştı.

4C'Lİ PERSONEL NEDİR?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4. maddesinin C fıkrasına göre; Bir yıldan az süreli veya mevsimlik hizmet olduğuna Devlet Personel Dairesinin ve Maliye Bakanlığının görüşlerine dayanılarak Bakanlar Kurulunca karar verilen görevlerde ve belirtilen ücret ve adet sınırları içinde sözleşme ile çalıştırılan ve işçi sayılmayan kimselerdir.

İltimas
 // Vatandaş
Taşeronlar da (özel şirket çalışanları da); herkesin girebildiği kpss üzerinden hak ederek kadro almalı. ...
23 Eylül 2017 Cumartesi 14:00
gün atmada üzerineze yok
 // taseron
Taseron işçiler gün atılmasından bıktı tiksindi artık. Bırakın oyalamayı artık olcaksa olsun olmicaksa şirketler sömürüye devam etsin.....
23 Eylül 2017 11:31
Haloğlu bir 7 haziran daha yaşatmayın
 // Fatih ER
Maliye bakanı ile sgçb oturup bu işe sarılsınlar işçi emeklisi ile bagkur emeklilerinin 1000 1200 1300 tl maaş alanların durumları unutulmasın duşmanın eline fırsat vermeyin 7 haziranda yaptıgınız kendi ifadenizle yanlışa düşmeyin....
22 Eylül 2017 Cuma 18:16
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler