YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Barzani dev anlaşmayı açıkladı: Türkiye ile 50 yıllık...
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Türkiye ile enerji alanında 50 yıllık anlaşma imzaladıklarını, sürenin daha da uzatılabileceğini bildirdi. İlk teslimatı tamamlanan Kuzey Irak petrollerinin bedeli Halkbank'a yatırılıyor.
Barzani dev anlaşmayı açıkladı: Türkiye ile 50 yıllık...
05 Haziran 2014 / 10:21 Güncelleme: 05 Haziran 2014 / 11:35

Başbakan Barzani, IKBY Parlamentosu'nda parti temsilcileri ve milletvekillerinin toplantıda konuştu. Barzani, üç saat boyunca petrol sevkiyatı ve Bağdat ile yaşanan bütçe krizi konusunda milletvekillerinin sorularını cevapladı.

Kürt Parlamentosu Başkanı Yusuf Muhammed ile birlikte vekillerini sorularını cevaplayan Barzani, bazen sert bazen espirili yanıtlar verdi.

İslami Hareket Partisi Milletvekili Şivan Kaladizi'nin Türkiye ile yapılan enerji anlaşmasına ilişkin sorusuna Barzani, "Türkiye ile enerji alanında yaptığımız anlaşma 50 yıllıktır. Bu süre daha da uzatılabilir. Biz bu anlaşmayı imzaladık. Türkiye ile yaptığımız anlaşma Irak topraklarını bölme amaçlı değildir. Tek bir amacımız var o da Irak bütçesinden hakkımız olan yüzde 17'lik istihkakımızı almaktır" cevabını verdi.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler