YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bankalardan destekli tuzak
Bankalardan destekli tuzak
13 Eylül 2014 15:05
Kredili mevduat hesaplarının kötü ünü müşterileri kaçırmaya başladı. Bankalar da aynı ürünü isim değiştirerek satmaya başladı

Müşterilerin hesaplarından en kolay para kazanma yöntemi olan kredili mevduat hesaplarında (KMH) yapılan düzenmeler, bankaları yeni yöntemlere yönlendirdi.

BDDK'nın habersiz KMH açılmasını önlemesi ve tüketicinin de KMH'ları yakından tanımasıyla finans kurumları, bu hesabın adını değiştirme yolunu seçti. Bankalar özellikle son dönemde kredi kartı gibi faiz getirisinin cazibesiyle yeni müşterilerine seçmiş oldukları ürüne ek olarak bir de KMH hesabı teklif ediyor.

Tüketicifinansman.net uzmanlarının verdiği bilgiye göre, bankalar şimdi KMH ürününü başka isimler altında pazarlamaya başladı. Bankalar, kredi kartı başvurusu ya da hesap açılışlarında KMH yerine 'destek hesap ister misiniz?' diye soruyor. Bu isme aldanarak 'evet' diyen müşteri de faiz ödemekten kurtulamıyor.

Uzmanlar, "BDDK'nın getirdiği 'KMH açılması için sözleşmeden ayrı olarak müşterinin onayı gerekir' kuralı olmasına rağmen, birçok müşteri ufak algı oyunu yüzünden kandırılıyor. KMH'larda borç ödenene kadar da alınan borca günlük faiz işletiliyor" dedi.

İşte KMH'lara verilen yeni isimler

Akbank Artı Para
Denizbank Anında Para Hesabı
Finansbank Aysonu Hesabı
ING Bank Destek Hesap
TEB Paran Hazır Hesabı
Garanti Avans Hesap
İş Bankası Ek Hesap
Vakıfbank Kredili Bankomat-7/24
Yapı Kredi Esnek Hesap

 

SABAH

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler