YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bankalardan borç silme yarışı
Bankalardan borç silme yarışı
16 Mayıs 2014 06:16
Soma'daki facianın ardından bankalar borç silme yarışına girdi. Kredi ve kart borçlarına kolaylık sağlandı.

Sabah'ın haberine göre; Türkiye'yi yasa boğan Soma faciasının ardından bankalar harekete geçti. Önceki gün ING Bank, Garanti ve Yapı Kredi'den gelen açıklamaların ardından dün de Halkbank, İş Bankası, Akbank, TEB ve Şekerbank'tan Somalılar'a destek geldi.

Halkbank ve Akbank hayatını kaybeden maden işçilerinin bankaya olan bireysel kredi ve kredi kartı borçlarını silecek. Halkbank ayrıca hayatını kaybeden işçilerin çocuklarının eğitim masraflarını karşılamak için çalışma başlatıldığı açıklandı.

Akbank yaralıların da başvurmaları halinde kredilerini yeniden yapılandıracağını bildirdi. İş Bankası hem borç sileceğini hem de olaydan etkilenenlerin kredi ve kredi kartlarının ödemelerinin faizsiz erteleneceğini duyurdu.

TEB kazada hayatını kaybeden ve yaralanan bireysel müşterilerinin tüm kredi ve kredi kartları borçlarını sileceğini açıkladı.

Banka, Soma'daki bireysel müşterilerinin de kredi ödemelerini 3 ay erteleme kararı aldı. Şekerbank da hayatını kaybeden madencilerin kredi ve kredi kartı borçlarını sileceğini, esnafa da 6 ay erteleme kolaylığı sağladığını açıkladı.

Etiketler: , ,
bireysel kredi- sigorta
 // haydar bulut
Bireysel kredilere hayat sigortası yapılıyor. Yani Bireysel kredi alıp ölenlerin kredi geri ödemesini sigorta karşılıyor zaten. ...
16 Mayıs 2014 Cuma 09:31
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler