YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bankalar uyarıyor! Aman bu tuzağa düşmeyin...
Bankalar uyarıyor! Aman bu tuzağa düşmeyin...
15 Ağustos 2014 15:45
Teknoloji geliştikçe, dolandırıcılara yeni kapı açılıyor! İşte o kapılardan biri de cep telefonuna gönderilen “Ekstre borç” mesajları...

“Ekstre borç” başlığıyla bankadan gönderiliyormuş gibi kart sahiplerine gönderilen mesajlar yüzlerce vatandaşı mağdur ediyor.

Şikayetvar’ın haberine göre: Kredi kartı kullanıcılarını tuzağa düşürmeye çalışan dolandırıcıların yeni taktiği, banka adına mesaj gönderip kredi kartı borçlarını taksitlendirmek için tuzağa düşürmek oluyor.

Değerli Müşterimiz şeklinde başlayan mesaj, bankadan geliyormuş izlenimi yaratıyor ve kart sahipleri tuzağa düşüyor. Belirtilen numara arandığında ise firmaların bankalarla ortak çalıştıkları ödemek istedikleri taksit sayısına göre ekstra komisyon alınacağı belirtiyor.

Bankalar Uyarıyor Kredi kartı sahiplerine yönelik genel borçların taksitlendirilmesi gibi bir düzenleme yapmadıklarını belirten banka yetkilileri, gönderilen SMS’lere inanmayın çağrısı yapıyor. Dolandırıcılar tarafından gönderilen mesajların bankalarla bir ilgisi olmadığı belirtilirken, kişisel bilgilerin paylaşılmaması konusunda da uyarı yapılıyor.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler