YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balık fiyatları düştü
Balık fiyatları düştü
17 Ocak 2015 11:22
Tekirdağ’da hafta başından itibaren havanın ısınmasıyla birlikte balık fiyatları da normal haline döndü.

Rüzgarlı havalarda avlanmanın zor olduğunu belirten balıkçılar, soğuk havalardan dolayı yükselen balık fiyatlarının düştüğünü söyledi. 

Tekirdağ'da ısınan havaların ardından balıkçıların denize açılması balık fiyatlarının düşmesini sağladı. Havaların normale dönmesinin ardından yüzü gülen balıkçılar, tezgahlardaki balık çeşitlerini de arttırdı. Tekirdağ sahile balık almaya giden vatandaşlar da fiyatlardan memnun olduğunu dile getirdi.

Fiyatların geçen haftaya oranla düştüğünü söyleyen balıkçı Hasan Erol, "Kış dolayısıyla çinekop’un kilosu 25 liradan, 30 liradan 20 liraya düştü. Hamsi 20 liradıydı, istavrit 20 liraydı yeni fiyatları normale döndü. 12 ve 15 liradır istavritin kilosu. Hamsi de 15’e düştü. Şu anda barbunya, lüfer ve kalkanın fiyatları yüksek" dedi.

Satışların normal haline döndüğünü söyleyen balıkçı Erol, "Havaların düzelmesi ve denizde rüzgar olmaması lodos olmamasından kaynaklanıyor ve kayıkların rahat avlanmasından dolayı fiyatlar böyle. Şu anda çinekop, istavrit ve hamsi çok giden balıklar. Karadeniz mezgiti de güzel" ifadesini kullandı.

Balık tezgahına balık almaya gelen Adem Tanyılmaz, "Balık fiyatları normal. Geçen hafta 25 falandı şimdi ise 20’ye yakın. Güzel şu anda çinekop alıyoruz. Hamsi alıyorum normal yani fiyatlar. Geçen hafta soğuktan dolayı fiyatlar yüksekti şimdi demek ki balıkçılar daha rahat çıkarıyorlar. Daha fazla bollaştığı için fiyatlar düşmüş" dedi.


İHA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler