YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlık'tan Mersin'e müjde
Bakanlık'tan Mersin'e müjde
01 Ocak 2013 17:08
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Maliye Bakanlığı tarafından Mersin'e 5 milyon liralık kaynak tahsisi yapıldığını bildirdi.

 

Çağlayan, yaptığı yazılı açıklamada, Maliye Bakanlığı'nın Mersin'de köy yolu, içme suyu ve tarımsal sulama projelerinde kullanılmak üzere 5 milyon lira ödeneği Mersin İl Özel İdaresi'ne tahsis ettiğini belirtti.
 
Tahsis edilen ödeneğin önümüzdeki günlerde İl Özel İdaresi hesabına aktarılacağını ifade eden Çağlayan, şunları kaydetti: 
 
''2013 yılı Mersin için özel bir yıl olacak. Çünkü haziran ayında Akdeniz Oyunları'nın kalbi burada atacak, oyunlar Mersin'in dünyada tanıtımını gerçekleştirecek. Akdeniz Oyunları'nın kusursuz tamamlanması sayesinde hem Mersin'in hem de Türkiye'nin uluslararası arenadaki konumu daha da sağlamlaşacak. Oyunlardan Mersin'in alnının akıyla çıkması ve Mersinli hemşehrilerimin daha iyi ve sağlıklı hizmet alabilmesi için Mersin'in alt yapısının sağlam olması gerekiyor. Coğrafi ve topografik yapısının engebeli olması, şiddetli yağan yağmurlar zaman zaman alt yapıya zarar verebilmekte, bu da hemşehrilerimizin hizmetlerden tam ve sağlıklı şekilde yararlanmasını engelleyebilmektedir. Hemşehrilerimize daha iyi koşullarda hizmet sunabilmek için İl Özel İdaresi gerek duyulan yeni alt yapı yatırımlarını ve projelerini belirledi.''
 
Söz konusu projelerin gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan 5 milyon lira ödenek için  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'le görüştüğünü dile getiren Çağlayan, şöyle devam etti:
 
''2013 yılının ilk gününde Başbakanımızın talimatıyla, Maliye Bakanımız Mersin'e 5 milyon lira kaynak tahsisi yaptı. Tahsis edilen 5 milyon lira İl Özel İdaresince belirlenen ve Maliye Bakanlığı'na sunulan projelerin gerçekleştirilmesinde kullanılacak. Bu kaynak, önümüzdeki günlerde İl Özel İdaresi hesabına aktarılacak. Ayrılan kaynağın Mersin için hayırlı olmasını temenni ediyorum.'' 
 
 
 
AA
 
 
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler