YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlıktan açıklama
"151 bin sözleşmeli kadrolu oluyor" yönünde basında yer alan haberler üzerine Bakanlıktan açıklama geldi. Bakanlık tarafından, Böyle bir çalışma olmadığı bildirildi...
Bakanlıktan açıklama
18 Şubat 2012 / 11:53 Güncelleme: 18 Şubat 2012 / 11:53

17 bin 800'ü belediyelerden olmak üzere, 151 bin sözleşmelinin kadroya alınacağı yönünde çıkan haberlere yalanlama geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından, 151 bin sözleşmeli personelin kadroya alınması ile ilgili bir çalışma bulunmadığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bir gazetede, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e atfen, tüm sözleşmelilerin kadroya alınacağına dair çalışma yapıldığı ve çalışmanın tamamlandığı yönünde yer alan haberin doğru bilgileri içermediği belirtildi.

Çelik'in, bu konu gündeme geldiğinde, yerel yönetimlerde çalışan sözleşmelilerin kadroya alınmasına dair bir çalışmanın yapıldığını ve bu çalışmanın da Bakanlar Kurulu'nun bilgisine sunulacağını ifade ettiğine dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Haberde ise tüm sözleşmelilerin kadroya alınacağı şeklinde bir çalışma yapıldığı ifade edilerek yanlış anlaşılmalara neden olunmaktadır. 151 bin sözleşmeli personelin kadroya alınması ile ilgili bir çalışma bulunmamaktadır. Kaldı ki bazı sözleşmeli çalışanların da zaten kadroya geçmek istemediği bilinmektedir.'' (AA)

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler