YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlık açıkladı: 820 lira maaş bağlanacak
Bakanlık açıkladı: 820 lira maaş bağlanacak
15 Ekim 2015 16:14
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin hak sahiplerine 820 lira, yaralananlara da maluliyet derecelerine göre 497 ile 820 lira arasında aylık bağlanacağını bildirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, 10 Ekim'de Ankara'da yaşanan terör saldırısında 97 kişinin yaşamını yitirdiği, çok sayıda kişinin de yaralandığı anımsatıldı.

2012 ve 2013 yıllarında yapılan yasal düzenlemelerle terör eylemleri nedeniyle ölenlerin hak sahipleri ile yaralanan sivillere aylık bağlanması ve kamuda istihdam hakkı getirildiği belirtilen açıklamada, söz konusu saldırı sonucu yaralananlar ile hayatını kaybeden vatandaşların hak sahiplerinin mağdur edilmeyeceği kaydedildi.

Saldırıda ölenlerin hak sahiplerine aylık bağlanacağı bildirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yaralananlardan maluliyeti tespit edilenlere maluliyetleri oranında (yüzde 40 ile 100 arasında) aylık bağlanacaktır. Kişilerin sigortalılıklarından dolayı almış oldukları aylıklar, bu kapsamda bağlanacak aylıkları etkilemeyecektir. Aynı anda iki aylığı alma imkanı bulunmaktadır. Hak sahiplerinden biri kamuda istihdam hakkından faydalanacak, eğer hak sahiplerinin şartları atanmasına uygun değilse bu haktan kardeşlerinden biri faydalanabilecektir. Aylığa bağlanmış kişilerin sağlık yardımları genel sağlık sigortası kapsamında karşılanacaktır. Aylık bağlama işlemleri Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ilgili valiliğe yapılacak müracaatlar esas alınarak gerçekleştirilecektir. Bu vatandaşlarımızdan terör suçlarından hüküm giymemiş olanlara, sağlık kurulu raporu ile durumlarını belgelemeleri halinde aylıkları bağlanacaktır. Tüm bu çalışmaların sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın hak sahiplerine 820 lira, malul kalan vatandaşlarımıza da maluliyet derecelerine göre 497 ile 820 lira arasında aylık bağlanacaktır."

Açıklamada, vatandaşların tazminat ve diğer haklar için valiliklere müracaat etmeleri gerektiği belirtildi.

Kör ve gören
 // Yasin
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
15 Ekim 2015 21:28
haram olsun
 // İsa
Biz yıllarca kpss ye çalışalım işsiz kalalım iş bulamayalım bunlara maaş verilsin reva mı.?Hakkım haram olsun.AKP sanada oy yok artık.!...
15 Ekim 2015 19:59
aynen kardesim
 // polis
helal olmasin. ozellikle tisortunun uzerinde kurdistan yazana ve yazanlara.... yazik cok yazik...
15 Ekim 2015 19:48
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler