YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan'dan flaş açıklama
Bakan'dan flaş açıklama
21 Nisan 2012 12:05
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'dan açıklama..

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, EÜAŞ ile Kanadalı Candu şirketi arasında nükleer enerji santralı için imzalanan anlaşmanın kesin bir anlaşma olmadığını belirterek, ''Dün yapılan anlaşma, müzakerelerin başlaması adına yapılmış bir anlaşma. Müzakereler sonunda mutabakat sağlanırsa anlaşma sağlanacak, mutabakat sağlanmazsa anlaşma sağlanmamış olacak'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar ziyaretine eşlik eden Bakan Yıldız, burada yaptığı görüşmelerin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir basın mensubunun, EÜAŞ ile Kanadalı Candu şirketi arasındaki anlaşmayı sorması üzerine Yıldız, şunları söyledi:

''Bu sonuçlanmış bir anlaşma değil. Dün yapılan anlaşma, müzakerelerin başlaması adına yapılmış bir anlaşma. Müzakereler sonunda mutabakat sağlanırsa anlaşma sağlanacak, mutabakat sağlanmazsa anlaşma sağlanmamış olacak.''

Bakan Yıldız, Türkiye ile Katar arasında imzalanması planlanan doğalgaz alım anlaşmasıyla ilgili soru üzerine ise ''Bizim en az bu yıl için Katar'dan 3 milyar metreküp civarında gaz alacağımız görünüyor. Fiyatta mutabakat sağlanması halinde, biz bu gazı almaya başlarız'' açıklamasında bulundu. (AA)

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler