YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Zeybekçi’den firmalara ödül
Bakan Zeybekçi’den firmalara ödül
06 Ağustos 2015 08:19
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, İSO İlk 1000 listesine Konya’dan giren firmalar için düzenlenen ödül törenine katıldı.

MÜSİAD Konya Şubesi’nde düzenlenen ödül törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, KKTC Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanı Sunat Atun, Konya Valisi Muammer Erol, AK Parti Konya Milletvekilleri, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü, Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, MÜSİAD Konya Şubesi Başkanı Lütfi Şimşek ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Konya Şubesi Başkanı Lütfi Şimşek, “Şehrimizin ve ülkemizin sorunlarına çözüm üretmek ekonomik gelişimine katkı sağlamak amacıyla 22 yıl önce kurulan şubemiz bugün de amacından sapmadan gerek iş dünyasının temsilcisi olmanın gerekse sivil toplum kuruluşu olmanın vermiş olduğu sorumlulukla çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. Bizler şehrimizin ve ülkemizin dünya sahnesinde hak ettiği yerlere gelebilmesi için ülkesine milletine ve davasına sevdalı insanların birlikteliğine inanıyor, şube olarak tüm çalışmalarımızı bu birliktelik ruhuna uygun olarak sürdürüyoruz. Bugün düzenlediğimizi bu program bunun en açık göstergesidir” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, iş adamlarının şehre yaptığı katkılarından dolayı teşekkür ederek, ödül alan firmaları tebrik etti.

KKTC Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanı Sunat Atun, Türkiye'nin Kıbrıs için çok önemli bir ülke olduğunu söyleyerek, “Anavatanımız ne kadar güçlüyse, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de siyaseten ve ekonomik olarak o kadar güçlüdür. En kısa zamanda Türkiye'nin yine istikrarlı bir hükümete kavuşmasını diliyorum” dedi.

Atun, öğrencilik yıllarında bulunduğu Türkiye'de, dönemin yöneticilerinin 1 milyar dolar döviz rezervinin bulunduğuna yönelik açıklamalar yaptığını belirterek, "O zaman bu blörf müydü bilemiyorum ama bugün su götürmez bi gerçek var ki Türkiye'nin döviz rezervi 150 milyar dolara çıktı. Eğer bir büyüme varsa o zaman aynı hükümet devam etmelidir. Türkiye'nin gücü ne kadar artarsa Kıbrıs'ında ekonomik ve siyasi gücü de o ölçüde artmış olur" diye konuştu.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler