YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Yılmaz milli gelir hedefini açıkladı
Bakan Yılmaz milli gelir hedefini açıkladı
02 Ağustos 2014 17:51
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, kişi başına düşen milli gelirin 25 bin dolara çıkarılacağını duyurdu.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Kişi başına düşen milli geliri 25 bin dolara çıkaracağız. Ülkemizin milli gelirini 2 trilyon dolara çıkaracağız. İhracatımızı 500 milyar dolara çıkaracağız. Yapar mıyız? Yaparız çünkü bu millete güveniyoruz" dedi.

Doğanşar 50. Ahmet Ayık Karakucak Güreşleri ve Bal Festivali'ne katılan Yılmaz, güreş müsabakaları öncesinde yaptığı konuşmada, Sivas'ta ata sporu güreşin yaşaması gerektiğini söyledi.

Birlik ve beraberlik mesajları veren Yılmaz, birlik olunduğu ve el ele verildiği sürece ortaya güzel eserler çıktığını belirtti.

Yılmaz, Türkiye'nin son 200 yıldaki en güçlü döneminde olduğunu vurgulayarak, "Hiçbir dönemde Türkiye, dış ülkelerin dikkatini bu kadar üzerine çekmedi ve bu kadar da güçlü olmadı. Çok büyük hizmetler yaptık ama bilin ki o hizmetlerin hepsinden de önemlisi bu millete öz güven kazandırdık. Öz güven kazandırdığımız için kendi tankımızı, eğitim uçağımızı, helikopterimizi, milli gemimizi, insansız hava aracımızı yapıyoruz" diye konuştu.

Bakan Yılmaz, 2023 hedeflerine değinerek, "Kişi başına düşen milli geliri 25 bin dolara çıkaracağız. Ülkemizin milli gelirini 2 trilyon dolara çıkaracağız. İhracatımızı 500 milyar dolara çıkaracağız. Yapar mıyız? Yaparız çünkü bu millete güveniyoruz, biz size güveniyoruz. Bir oldukça, beraber oldukça yapamayacağımız hiçbir şey yok" ifadesini kullandı.

Sivas'ta ve Doğanşar'da yapılması planlanan çalışmalara da değinen Yılmaz, festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler