YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Tüfenkci açıkladı! Bir hızlı tren daha geliyor
Bakan Tüfenkci açıkladı! Bir hızlı tren daha geliyor
18 Kasım 2017 16:30
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya hızlı tren hattının 2019 yılında tamamlanacağını açıkladı. Yeni hat sayesinde 4-5 saatte limanlara ulaşılabilecek.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya'ya hızlı trenin geleceği müjdesini verdi.

Bakan Tüfenkci, şöyle konuştu:

"2018 yatırım programına teklif edilip inşallah Malatya'ya hızlı treni aldıracağız. Yine önemli projelerden birisi Elazığ-Malatya arasında da hızlı tren hattının olmasını istiyoruz.

4 SAATE DÜŞECEK

Çift hatlı bir hızlı tren projesinin ihalesi 6,5 milyon lira. 2019 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor. İnşallah bitirilir bitirilmez o da yatırım teklifi arasına alınacak."

Ankara'da projelendirmesi devam eden çift hat oluşturularak, İskenderun-Malatya ve Adana hattının da kendileri için çok önemli olduğuna değinen Bakan Tüfenkci, yapılacak hat sayesinde Malatya'nın limanlara ulaşımının daha da kolaylaşacağını söyledi.

Hat sayesinde 4-5 saat içerisinde limanlara ulaşabileceklerini anlatan Tüfenkci, "Bu ne demek organize sanayi bölgesinde üretilen bir mal 4 saat içerisinde limanda olacak, oradaki ham malzeme de aynı saate burada olacak. Yatırım anlamında Malatya'nın cazibesine arttıran insanımızın işini, aşını büyüten önemli hizmetlerden birisi" diye konuştu.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler