YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Şimşek, vergi rekortmenlerini kutladı
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vergi rekortmenlerinin devlete olan mükellefiyetlerini samimiyetle yerine getirdiğini belirtti.
Bakan Şimşek, vergi rekortmenlerini kutladı
26 Mayıs 2013 / 11:55 Güncelleme: 26 Mayıs 2013 / 11:57

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın 2012 yılında en yüksek kurumlar vergisi beyanında bulunan mükelleflerin listesini açıklamasının ardından, teşekkür mesajı yayımlayan Bakan Şimşek, vatandaşlardan anayasal bir zorunluluk olarak alınan verginin, kamu harcamalarının temel kaynağı ve ülkenin geleceğinin teminatı olduğunu bildirdi.

"Ödenen her vergi vatandaşlarımıza hizmet olarak geri dönmektedir"

Düzenli vergi ödeme alışkanlığı kazanan toplumların, demokratik hukuk devletinin normlarını yakalamış toplumlar olduğunun altını çizen Şimşek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Vergisini ödeyen gerek firmalarımız gerekse vatandaşlarımız ülkemizin kalkınmasındaki lokomotifin bir çarkıdır. Şunu unutmayalım ki ödenen her vergi vatandaşlarımıza hizmet olarak geri dönmektedir. Böylece devletimiz, iş adamımız, vatandaşımız kısaca herkes kazanmaktadır. Vergi rekortmenlerimiz devlete olan mükellefiyetlerini samimiyetle yerine getirmişlerdir. Gelirini doğru beyan eden, vergisini ödeyenler ve bu listelerde yer alan mükellefler bizim gerçek kahramanlarımızdır. Kurumlar vergisi rekortmenler listesi, bizim için bir onur tablosudur. Bu nedenle vergi rekortmenlerimizi canı gönülden kutluyorum."

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler