YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan müjdeyi verdi! 'Türkiye Kart' geliyor
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, ‘Türkiye Kart’ isimli yeni bir kart çıkaracaklarını belirterek, "PTT’den alınacak bu kartla tüm illerde toplu taşımaya binilebilecek" dedi.
Bakan müjdeyi verdi! 'Türkiye Kart' geliyor
13 Aralık 2017 / 08:37 Güncelleme: 13 Aralık 2017 / 13:14

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2018’de yeni bir kart uygulamasına geçmeyi planladıklarını ve projenin isminin “Türkiye Kart” olacağını açıkladı.

Hürriyet’ten Hacer Boyacıoğlu'nun sorularını yanıtlayan Arslan, PTT’nin 4 bin 600 noktası üzerinden bu kartın alınabileceğini belirterek , “Kredi kartıyla yapabildiğiniz her şeyi yapabileceksiniz. Bununla sınırlı değil, İstanbul başta olmak üzere tüm belediyelerle anlaşmalar yapıyoruz. Otobüsünden, metrosuna her yerde geçecek. İl değiştirdiğinizde ayrı bir kart almanız gerekmeyecek. Milli parklarda, müzelerde, uçaklarda her yerde geçecek” dedi.

Amaçlarının tek bir kartla her türlü finansal işlemi yapmak olduğunu vurgulayan Arslan, “Dünyada örnekleri çok az. Birçok ülkeye bunu ihraç da edebiliriz” ifadelerini kullandı.

...
 // adem
Omer efendi o babayiğitler dediğin dune kadar turkiyenın kaderini belirleyenlerdi. kolay değil öyle düzen yıkıp düzen kurmak.arı kovanına çomak sokmak.adamların dşni imanı varmı.memleket diye tasalarımı var...
14 Aralık 2017 01:44
 // Ömer
Iktidarın kahramanları KANALISTANBUL güzergahı için "Babayiğitlerden” olur beklemekteler. Daha Alternatifler değerlendiriliyor muşşş. Bu işte Altı yıl boyunca milyonlarca masrafa rağmen bir talimatla BABAYIĞITLERE verilen Çok yerli OTOMOBIL işine dönüştü. 1 yıl önce ne dedik? Hasankeyf'i bir kalemde sulara gömenler nedense Baruthane bölgesinde bir kaç mağaracık için birden tarihi eser koruyucusu oldular. I.melih'in o meşhur sözü ile cevap vermenin tam zamanı...
13 Aralık 2017 13:38
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler