YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Ergün 'den büyüme müjdesi
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Türkiye'de ekonominin 2012'de de büyüyeceğini müjdeledi, "Ama yüzde 7 gibi bir rakamı telaffuz etmek zor" dedi..
Bakan Ergün 'den büyüme müjdesi
05 Ekim 2011 / 11:40 Güncelleme: 05 Ekim 2011 / 12:31

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Türkiye'nin çok büyük bir sürpriz olmazsa, bu yıl sonunda da yıllık yüzde 7 oranını aşarak yine yüksek bir büyüme gerçekleştireceğini belirterek, ''Tabii 2012 böyle olmayacak. 2012, biraz daha farklı olacak. Türkiye ekonomisi yine büyüyecek. Ama yüzde 7 gibi rakamları 2012'de telaffuz etmemiz, dünyadaki gelişmelere bakarsak zor'' dedi.

Bakan Ergün, ''Bugün 'doların tansiyonu çıktı', yarın 'altın fiyatları düşüşe geçti', bir sonraki gün de 'Borsa Yunanistan'da yaşanan gelişmeler nedeniyle puan kaybetti' gibi savaş muhabiri yorumları, ekonomiyi değerlendirme konusunda doğru yorumlar olmayacaktır diye düşünüyorum'' diye konuştu.

Ergün, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin, ''Biz inanıyoruz ki ilk etapta yüzde 50'nin üzerinde bir uzlaşma çıkacak. Çünkü çoğu teknik konular, üzerinde tartışmaya gerek olmayacak. Belki yüzde 20'lik, 30'luk konu birkaç ay tartışılarak üzerinde mutabık kalınacak. Geriye yüzde 10'luk, yüzde 5'lik konular kalacak belki bir sene tartışmamız gereken'' dedi.

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler