YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Çelik'ten tazminat açıklaması
Bakan Çelik'ten tazminat açıklaması
05 Mart 2015 01:56
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Yeni kıdem tazminatında işçilerin hak kaybına uğramayacağını belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, CNN Türk'te gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Yeni kıdem tazminatına ilişkin Çelik, "Şu anda işçilerimiz kıdem tazminatını hak etmelerine rağmen alamama durumu ile karşı karşıya. Bu oran yüzde 85'lere dayanmış durumda. Bu sistem sürdürülebilir değil diyoruz."

"Hak kaybı olmayan bir sistem olmalı. Kim söylüyor hak kaybı olduğunu. Kim oturdu, konuştu, pazarlık yaptı ne konuştuk da işçinin 30 gününden bir kayba uğradığını söyleyebiliyor insanlar. Bunlar tamamen iftira. İşçiler şu anda işçiler bizi izliyor. Onlar kıdem tazminatı için patrona dua ediyorlar. Aman patron ölmesin. Patronun işi bozulmasın. İşletmenin 15 yıl yaşaması gerekiyor ki Kıdem tazminatı sıkıntıya girmesin. Hak ettiği kıdem tazminatı patronun cebinde, öz sermayesinde kasasında. Biz diyoruz ki patrona emanet etmeyin dedik" diye konuştu.

"Efendim bizim tazminat elden gidiyor kim söylüyorsa yalan söylüyor iftira atıyor"

Çelik, "Mevcut şu anda sistem içinde memnun olanlar devam edebilir. Ama bu sitemi yeniden kurarak tüm işçilerimiz kapsaması gerekiyor. Efendim bizim tazminat elden gidiyor. Kim söylüyorsa yalan söylüyor iftira atıyor. Bunları yönlendiren kimse Çalışma Bakanlığı'nın kapısı açık gelsinler konuşalım. Yüzde yüz işçinin Kıdem tazminatını kendi hesabına yatırılmasından yanayım. Hükümet olarak bu görüşteyiz. İşçiye faydadan ziyade işçiye zulme dönmüştür kıdem tazminatı. Kamuda çalışan için bir sorun yok. Ama bu sayı 3 milyonu bulmuyor" açıklamasında bulundu.

MEMURHABER

06:39
 // 1
Hep gelecek zaman kipi ortada ne var bi hiç.Bu açıklamaları bu güne kadar yüzlerce kez dinledik. çevredekilerin yüzde doksan besi senin o koltukta oturmandan rahatsız sn bakanım. Oy kaybettireceksin. Mevcut kanunları kendi çalışmanmis gibi anlatıp durma hissedilebilecek tek bir çalışman bile yyok.secime yakin ortaya çıkıp tazminat emeklilik deyip duruyorsun yemiyolar artık bilginize. Kendi sitende bile anlatabildigin doğru düzgün çalışman bile yok......
05 Mart 2015 06:39
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler