YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan açıkladı: İndirim yapmayı planlıyoruz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak enerji fiyatlarındaki indirim için çalışmalara başladıklarını belirtti. Albayrak, inidirimlerin önümüzdeki dönemde tüketicilere yansıtılacağını söyledi.
Bakan açıkladı: İndirim yapmayı planlıyoruz
27 Ocak 2016 / 11:30 Güncelleme: 27 Ocak 2016 / 12:27

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak NTV'de açıklamalarda bulunuyor.

Albayrak,  "Doğal gaza zam yapmak yerine enerji fiyatlarındaki düşüşle beraber bir indirime gidebiliriz" dedi.

İşte Albayrak'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

"Türkiye büyümesini destekleyecek enerji yatırımları yaptı.  Ülkemizin maalesef şöyle bir nasipsizliği var, enerji açısından fakir bir ülkeyiz. Krizlerden kaynaklı bir sıkıntı yaşamadık. 

Doğalgazda ciddi artışlar yaşandı. Türkiye gaz fiyatlarının artışlarından dolayı ciddi bir maliyetle karşı karşıya kaldı. Hükümet olarak artışları uzun süre sübvanse ettik. Vatandaşlarımıza yansıtmadık. Uzun yıllar zarar ettik. Zamdan ziyade önümüzdeki fiyatlardaki düşmeye dayalı düşmesine dayalı süreci beraberinde getirir. Önümüzdeki dönemde bırakın zammı enerji fiyatlarındaki düşüşü tüketici üzerinde bir indirim yansıtmak üzere çalışmalara başladık."

"AKARYAKITTA CİDDİ ANLAMDA BİR İNDİRİM OLDU"

Petrol fiyatlarında son iki yılda meydana gelen değişmeleri iyi bilmek lazım. Türkiye'deki petrol fiyatları üzerindeki vergi yükünü iyi okumak lazım. Maliyetini bilmek lazım. Ancak en önemli konu şu. Enerji fiyatlarının düşmeye başladığı süreçte Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında ciddi bir düşüş. Son 1,5 yılda benzinde 90 kuruş, motorinde 110 kuruş indirim oldu.

 // Ömer
siyaset Türkiye'de Karunlaşma sanatıdır.birileri içinde karunları, belkide bizede birşeyler düşer beklentisi ile savunma ahlaksızlığını aydın diye müdafaa sanatına dönüşmüştür.maalesef....
27 Ocak 2016 16:40
ayıp ya ayıp...
 // atiker
insanların aklıyla dalga geçmeyin sayın bakan kuruşlarla hala milleti kandırdığınızı sanıyorsun petrol dip yaptı siz hala indirimden bahsediyorsunuz üç gün üstüne bir gün aşağı indirip çıkarma oyunu oynuyorsunuz mazot asgari 2.5 tl benzinde yüz kuruş üstünde satılması gerek litre maliyeti birliranın bile bayağı altına indi lütfen milletle dalga geçmeyin.....
27 Ocak 2016 Çarşamba 15:18
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler