YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Babacan'dan flaş açıklama
Babacan'dan flaş açıklama
12 Ekim 2011 10:20
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, yatırım ortamını daha da iyileştirmek için şu anda bir yasa paketi üzerinde çalıştıklarını söyledi..

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, yatırım ortamını daha da iyileştirmek için şu anda bir yasa paketi üzerinde çalıştıklarını, yatırım ortamını iyileştirme ile ilgili çalışmayı yakında TBMM'ye sevk edeceklerini bildirdi.

Babacan, ''Biz kendimize dikkat edeceğiz, kendi hesabımıza, kitabımıza dikkat edeceğiz ve mali disiplinden asla taviz vermeyeceğiz. Merkez bankamız para politikalarını, fiyat istikrarı ve finansal istikrar odaklı aynen devam ettirecek. Sıkı duruşu, sağlam duruşu devam ettirmek zorundayız'' dedi.

Babacan, Türkiye'de orta sınıfın daha güçleneceği, orta sınıfın ekonomide daha fazla ağırlık göstereceği bir yapıya doğru gidildiğini, bunun uluslararası yatırımcılar açısından Türkiye'yi cazip kılan önemli konulardan biri olduğunu kaydetti.

Başbakan Yardımcısı Babacan, İstanbul'un uluslararası bir finans merkezi haline gelmesi ve bununla ilgili bir yasa paketi üzerinde çalıştıklarını, bunu da yakın bir zamanda TBMM'ye sevk edeceklerini bildirdi. (AA)

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler