YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aydın Doğan'a kötü haber!
Maliye ile Doğan Yayın Holding arasında devam eden vergi cezasıyla igili davanın 713 milyon liralık kısmı Maliye Bakanlığı lehine sonuçlandı.
Aydın Doğan'a kötü haber!
19 Ağustos 2010 / 09:36 Güncelleme: 19 Ağustos 2010 / 09:42

Maliye ile Doğan Yayın Holding (DYH) arasında 4,8 milyar lirayı bulan vergi cezasına ilişkin davanın detayları belli olmaya başladı.

DYH'nin bağlı ortakları Doğan TV Holding, D Yapım, Doğan Prodüksiyon ile Alp Görsel'e tebliğ edilen vergi ve cezalarla ilgili sonucu net olarak bilinmeyen 2 milyar 245 milyon liralık davanın 713 milyon liralık kısmı Maliye lehine sonuçlandı. Kararın ilgili vergi dairesine gelmesinin ardından 30 günlük süre içerisinde DYH'nin faiziyle birlikte bu cezayı ödemesi gerekiyor. Aksi takdirde kamu alacağının tahsili için takip işlemleri başlatılacak. 356 milyon liralık vergi aslı için Nisan 2007'den itibaren gecikme faizi ve cezası hesaplanacak. Doğan'ın cebinden 1 milyar lira çıkacağı hesaplanıyor. DYH tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, bağlı ortaklıkları Doğan TV, D Yapım, Doğan Prodüksiyon ile Alp Görsel'e tebliğ edilen vergi ve cezalarla ilgili açılan davalardan sonucu net olarak bilinmeyen 2,25 milyar liralık davanın 713,3 milyonluk kısmının bağlı ortaklığı aleyhine sonuçlandığının öğrenildiği açıklandı. Aleyhte neticelenen vergi dava sonuçlarının yürütmesinin durdurulması için temyiz edileceği ifade edildi. 30 günlük süre içerisinde tarafların Danıştay'a gitmesi bekleniyor.

Zaman

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler