YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aydın Doğan medyasında sert düşüş!
Aydın Doğan medyasında sert düşüş!
03 Nisan 2015 09:08
Doğan Medyası'nın Çağlayan Adliye'sinde gerçekleşen hain saldırıda teröristler ve terör örgütü için kullandığı dil tepki çekmişti. Doğan Medyası'na piyasalardan da sert tepki geldi.

Doğan Holding'e bağlı Hürriyet ve Posta gazetelerinin de aralarında bulunduğu dört gazete hakkında "terör örgütünün propagandasını yapmak" iddiasıyla soruşturma başlatılmasının ardından, gelirlerinin yüzde 70'in yakın bölümü medyadan gelen Doğan Holding ve gruba bağlı diğer şirketlerin hisseleri borsada günü düşüşle kapattı. Doğan Holding hisselerindeki düşüş yüzde 5'i buldu. Borsadaki bu değer kaybı, tepki ve düşüş endişesi satışı şeklinde yorumlandı.

Yüzde 5 kayıp yaşadı

İstanbul Başsavcılığı, Hürriyet, Cumhuriyet, Posta ve Bugün gazetelerine İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısında şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alındığı sırada terör örgütünün çekip servis ettiği fotoğraflarını yayınladıkları için "terör örgütünün propagandasını" yaptıkları suçlamasıyla soruşturma başlattı. Bu haber üzerine Doğan Şirketler Grubu hisseleri günlük bazda yüzde 5'lik düşüşle 0,57 liraya, Hürriyet yüzde 1,56 düşüşle 0,63 liraya, Doğan Gazatecilik hisseleri de yüzde 1,46 düşüşle 1,35 liraya geriledi.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler