YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avustralya'dan kurbanlık geldi
Et ve Balık Kurumu, yaklaşan bayram öncesi ilk defa kurbanlık için Avustralya'dan 78 bin küçükbaş hayvan ithalatı yaptı.
Avustralya'dan kurbanlık geldi
27 Ekim 2010 / 09:05 Güncelleme: 27 Ekim 2010 / 09:16

Kurbanlık fiyatlarını indirmek için Et ve Balık Kurumu (EBK) tarafından Avustralya'dan 78 bin küçükbaş kurbanlık koyun ithal edildi.

Kurbanlıklarla beraber 4 bin 800 adet kasaplık ve bin 195 adet de besi için Angus cinsi büyükbaş hayvan getirildi. Türkiye'deki et fiyatlarını aşağı çekmek için uzun zamandan beri Angus ithali yapan EBK, ilk defa kurbanlık için küçükbaş hayvan ithali de yaptı. Avustralya'dan alınan sığır ve küçükbaş hayvanların yüklü olduğu gemi İzmit Derince Limanı'na yanaştı. Gece gelen gemide bulunan 4 bin 800 sığır, Bursa ve Sakarya'daki kesim merkezlerine kamyonlarla gönderilmeye başlandı. Besi için alınan bin 195 sığır ise Konya ve Ankara'ya götürülecek.Derince Limanı'nda sığırların indirme işlemi bittikten sonra, kurbanlık için getirilen 78 bin koyun ise Trakya'da indirilecek ve Anadolu'ya gönderilmeyecek. (Yeni Şafak)

İSTANBUL'LUYA KURBAN GELMİŞ !
 // BATUHAN
Türkiye genelinde işe yarayacak bir organizasyon yapılsaydı iyi olurdu. tedbir hastalıksa trakya ve istanbul'a yayılmayacak mı ? Şimdi uygun fiyatla alıp kurbanını kesmek isteyen anadoludaki insanlar ne yapacak kara borsaya mı soyulacak,nasıl olsa anadoluya ithal kurban gelmiyor diye zaten yüksek olan fiyatlar alıp başını gidecek ? Bu işi yapanlar dikkatli olun ve yapacağınız işi adaletli yapın yoksa haksız rekabete çanak tutmuş olursunuz ?...
27 Ekim 2010 09:29
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler