YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa'ya çok kötü haber
ABD'li banka JPMorgan Chase'in CEO'su Jamie Dimon, CNBC'ye özel açıklamalar yaptı. Dimon, Euro Bölgesi için oldukça karamsar konuştu.
Avrupa'ya çok kötü haber
31 Ekim 2013 / 00:08 Güncelleme: 31 Ekim 2013 / 00:19

JP Morgan CEO'su, Avrupa'da güven yükselse de kıtayı zorlu bir resesyon sürecine sokan sorunların devam ettiğini söyledi. Dimon, 'Avrupa'da iyileşme zorlu bir yolda ilerliyor. İnişli çıkışlı bir süreç gözleniyor. Avrupa Merkez Bankası (AMB) Başkanı Mario Draghi'nin de dediği gibi, daha yapılacak çok şey var' dedi.

İyi gün dostu değiliz

Dimon, Avrupa'nın istikrarsızlığının banka olarak gözlerini korkutmadığını, kıtaya olan inançlarının devam ettiğini söyledi ve şöyle dedi: 'JP Morgan iyi gün dostu değildir. En kötü zamanlarda bile Yunanistan ve İspanya'dan çıkmayı düşünmedik.'

ABD'de cezalarla başı dertte

Avrupa için karamsar konuşan Dimon'ın başı, ABD'de 2000'li yıllardaki konut krizi sırasında verdiği kredilere yönelik usulsüzlük suçlamalarıyla dertte. Bankanın, o yıllardaki kriz sürecinde değer kaybeden konut kredilerini usullere uygun olmayan bir şekilde değerlendirdiği ortaya çıktı. Suçu kabul eden JP Morgan, ABD'li otoritelerle 13 milyar dolarlık rekor bir uzlaşma için görüşmelerine devam ediyor. Son olarak 5,1 milyar ceza ödemeyi kabul eden banka, uzlaşmanın 8,1 milyarlık kısmı için görüşmelerini sürdürüyor.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler