YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa Ekonomik Senatosu'na ilk kez bir Türk seçildi
Avrupa Ekonomik Senatosu'na ilk kez bir Türk seçildi
19 Ocak 2018 00:25
Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu Genel Başkanı Yüksel, Avrupa Ekonomik Senatosu'na giren ilk Türk oldu.

Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu (TARIMKON) Genel Başkanı Hakan Yüksel, Avrupa ekonomisine yön veren Avrupa Ekonomik Senatosu'nda (EES) senatör olarak görevlendirildi.

Dünyada 300 kişi ile sınırlı, bazı kuruluşların liderlerinden oluşan EES arasında TARIMKON'da yer almaya başladı.

TARIMKON Genel Başkanı Hakan Yüksel, Avrupa Ekonomik Senatosu'nda senatör olarak görevlendirildi. Görevlendirme ile ilgili tebliğ, senato yetkilisi Iraj Alıpour tarafından yapıldı. TARIMKON Genel Merkezi"nde düzenlenen törenle imzalar atıldı.

"ÜLKEMİZİ KALKINDIRMAK TEK GAYEMİZ OLACAK"

Böylece ilk Türk Ekonomi Senatörü unvanını alan TARIMKON Başkanı Yüksel, senatoya kabul edilmesinin Türkiye için çok önemli olduğunu belirterek, gıda ve tarım konularının her platformda konuşulması gerektiğini ifade etti.

Yüksel, "Milli ve yerli tarım ile ilgili önemli projeleri ülkemize kazandırmayı asli bir görev görmekteyiz. Ülkemize katkı sağlayacak projelerimiz ile ilgili yurt dışında çok fazla ülke ile müşterek çalışmalar sürdürüyoruz. Avrupa Ekonomik Senatosu'nda da ülkemizi kalkındırmak tek gayemiz olacak. Senatonun ilk Türk senatörü olmanın haklı gururu ile durmadan, yorulmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler