YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AVM'lere yeni düzenleme
Esnafa iyi haber Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'dan geldi. Esnafın işlerini kesen AVM'lere yeni düzenleme geliyor...
AVM'lere yeni düzenleme
17 Nisan 2012 / 13:40 Güncelleme: 17 Nisan 2012 / 13:37

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, alışveriş merkezleriyle ilgili düzenleme yapacaklarını belirterek, ''Bu alana ilişkin bir boşluk var. Bir taraftan AVM'lerin kayıtlı ekonomiye katkılarını gözeteceğiz, diğer taraftan da esnaf ve sanatkarımızın faaliyetini sürdürebilmesine imkan sağlayacak bir zemin oluşturacağız'' dedi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Salonunda düzenlenen, ''Türkiye'de Toptancı Hallerinin Geleceği'' konulu panelin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yazıcı, alışveriş merkezlerine ilişkin daha önce kanun tasarılarının hazırlandığını ve TBMM'ye kadar geldiğini ancak bunların yasalaşmadığını ifade etti.

Şimdi bu konu üzerinde çalıştıklarını, bir kesimin bu kanunun çıkmasını isterken bir başka kesimin kaygı taşıdığını anlatan Yazıcı, ''Biz bütün paydaşların görüşlerini almak istiyoruz. Bu alana ilişkin bir boşluk var. Onun için bu alana ilişkin bir düzenleme yapacağız. Bu düzenleme, bir kısmının şehir dışına çıkartılması, getirilmesi, götürülmesi şeklinde bir noktaya odaklanmamalı. Bir taraftan AVM'lerin kayıtlı ekonomiye katkılarını gözeteceğiz, bir taraftan da esnaf ve sanatkarımızın faaliyetini sürdürebilmesine imkan sağlayacak bir zemin oluşturacağız. Bu ölçekte bakıyoruz'' diye konuştu. (AA)
 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler