YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asgari ücrete işçi arıyor, bulamıyor!
Asgari ücrete işçi arıyor, bulamıyor!
23 Kasım 2015 16:28
Bolu'da döküm fabrikası olan bir iş adamı fabrikasında bin 300 lira ücretle çalışacak 40 işçi arıyor.

Bolu'da döküm fabrikası olan iş adamı Muzaffer Zengin, fabrikasında bin 300 lira ücretle çalışacak 40 işçi arıyor.

Bolu'da Kuruçay mevkisinde bulunan ve 1988 yılında kurulan döküm fabrikası, ürünlerini birçok Avrupa ülkesine ihraç ediyor. Fabrikada 50 işçi çalışmasına rağmen gelen taleplerin karşılanamaması üzerine, çift vardiyaya dönmek isteyen fabrika yönetimi bin 300 lira maaşla çalışacak işçi aramaya başladı.

Fabrikanın sahibi Muzaffer Zengin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işçi bulmak için defalarca İŞKUR'a da başvuruda bulunduğunu ancak buradan herhangi bir işçinin talepte bulunmadığını söyledi.

Uzun zamandır fabrikada çalışacak işçi aradığını belirten Zengin, "Sadece biz değil başka firmalarda da aynı sorun var. İşsizlik var deniliyor ama biz çalıştıracak adam bulamıyoruz. İhracat yapan bir firmayız. Bizim çalıştığımız yurt dışında firmalar var. Biz bunlara zamanında malımızı teslim etmek zorundayız. Fabrikada çalışacak adam bulamadığımız zaman işimiz aksıyor. İhracatımızı tamamlayamıyoruz. Biz geçen sene eksik tonaj tamamlamak zorunda kaldık. Çalışacak adam bulamadığımız için" diye konuştu.

 

AA

nede güzel konuşuyor
 // erkan ılkın
1300 lira sefalet maaşı ile insanları köle gibi çalışıtırıyorsunuz. adamın ne sosya aktivitesi bedeb ailesi ile geçiricek zamanı kalıyor. üstüne birde yoksulluk maaşı ile ağır bir işte çalışıp sağlığını gençliğini kaybediyor. bu patronlar bir kere olsun işçinin halinden anlamazmı yaa. ...
24 Kasım 2015 Salı 11:56
gerçekleri görelim
 // Kamil
iyi de kardeşim; aynı paraya adam markette çalışabiliyor ya da başka bir yerde. döküm dediğin yazın 50 C yi rahat görüyor; yaz kış dökümhane havası malum. ileride koah, astım vs tüm rahatsızlıklara aday oluyorsun. 1300 tl ye adam gelir mi? tabi ki gelmez. hiç karımdan kısıyı...
23 Kasım 2015 Pazartesi 16:59
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler