YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asfalt payı kalkıyor mu?
Asfalt parası kalkıyor mu? Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tartışmalara neden olan asfalt katılım payları hakkında konuştu.
Asfalt payı kalkıyor mu?
09 Ocak 2015 / 23:06 Güncelleme: 09 Ocak 2015 / 23:11

Kanal A Muhabiri Serkan Kılıç'ın haberi:

Belediyenin ileriki dönemde bu vergiyi almama yönünde karar alacağını açıkladı. Gökçek, paranın temininde ise yeni bir öneri getirdi ve "Asfaltı kullanan ödesin" deyip araç sahiplerini işaret etti.

17 ayrı radyonun ortak canlı yayınında konuşan Gökçek'in önerisine göre her araç sahibi ayda 15 lira ödeyecek. Bu da yılda 180 lira yapıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Levent Gök ise CHP'li belediye meclis üyelerinin, asfalt katılım payından vazgeçilmesi yönünde önerge hazırladıklarını söyledi.

Gök, "Bu sorunu çözmek basittir, kolaydır yeter ki Melih Gökçek CHP'nin bu konuda verdiği önergeyi desteklesin arkasında dursun." dedi.

Peki ya asfalt parasının alımından vazgeçilirse, daha önce ödeyenler paralarını geri alabilir mi?

Konuyla ilgili Anayasa Mahkemesi'ne de hak ihlali başvurusu yapıldığını hatırlatan avukat Murat Uçar vatandaşları uyardı. Avukat Uçar, "Hiç vakit kaybetmeden İdare Mahkemesi'ne gidip paralarının geri iadesini almak üzere dava açabilirler. İdare Mahkemesi'ne dava açarak alacakların tekrar geri alabilirler" dedi.

Avukat Uçar, asfalt katılım paylarının araç sahiplerinden alınmasının da yeni hak ihlali doğuracağını öne sürdü.

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

benden izin alınmalı
 // bülent
Eğer katılım payı istiyorlarsa aasfaltın yapılıp yapılmaması kararınada ortak olmalıyım. Devletin yoluna ben neden asfalt parası ödeyeyim Siz demiyormuydunuz. Ödediğiniz vergiler size elektrik yol su olarak geri dönecek diye. Madem asfalt parası istiyorsunuz bize ödediğimiz vergileri geri verin....
02 Şubat 2015 Pazartesi 11:08
istanbula,kayseriye,eskişehire bak
 // Ömer
Eryaman 1-2 metrosu ile havuzlubahçe arası 1 km. 4 veya 5 otobüs durağı var. acaba bu mantıklı bir şey mi yoksa sağlık bakanlığına danışılarak mı yapıldı.Maksat vatansaş yürümesin,spor yapmasın,durak yapan firma para kazansın,otobüsler durkalk yaparak daha fazla yakıt sarfetsin vatandaşın vergileri birileri daha da zenginleşsin diye mi ? açılma bekliyoruz.medyanın bilhasa iktidarı dost olarak görenler çünkü yapılanı görömemezlikten gelmek dostluk değil ihanettir,paralelce bir zihniyettir....
10 Ocak 2015 Cumartesi 12:13
Vicdanen rahat mısın Gökçek
 // Ömer
Bakınız yol kenarındaki kaldırım ve bodro düşemesini ihale ile birilerine verdiniz sn.gökçek, güzel peki bu işlemi yaparken asfalt ile düşenen kaldırım taşlarındaki boşlukları neden doldurulmadı? O boşluklar birer çörten şeklinde (su akarları) halide biriken sular oradan kaldırım taşlarının altındaki toprağı yumuşatıp çökmesine neden olmakta.asflat çöküyor,kaldırm taşları çöküyor.mail atıldığı halde en ufak bir çalışmayok nede olsa vatandaş aptal.bu mu adalet ve müslümanlık anlayışınız?...
10 Ocak 2015 Cumartesi 12:06
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler