YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ASELSAN'dan Suudi şirketlerle işbirliği
ASELSAN'dan Suudi şirketlerle işbirliği
11 Temmuz 2015 17:09
ASELSAN ile Suudi Arabistan'ın Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kral Abdulaziz Şehri Bilim ve Teknoloji Kurumu (KACST) ve Suudi yatırım şirketi TAQNIA Savunma ve Güvenlik Teknolojileri (DST) arasında mutabakat muhtırası imzalandı.

ASELSAN'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, anlaşma KACST Başkanı Prens Dr. Turki Bin Saud Bin Mohammad Al Saud,  TAQNIA Savunma ve Güvenlik Teknolojileri Şirketi Genel Müdürü Dr. Hamad Alyousefi veASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Şener tarafından, Suudi Arabistan Türkiye Büyükelçisi Yunus Demirer'in de katılımıyla Riyad'da imzalandı.

Prens Dr. Turki  Bin Saud Bin Mohammad Al Saud, imzalanan mutabakat muhtırasının Suudi Arabistan'daki teknoloji ve yenilikler üzerinde pozitif bir etki yaratacağını ve bu anlaşmanın önemli bir stratejik işbirliğinin başlangıcı olduğunu belirtti. ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Şener de yapılacak işbirliğinin Suudi Arabistan'ın savunması ve güvenliğine katkıda bulunacağını kaydetti.

İmzalanan mutabakat muhtırası kapsamında, KACST,  TAQNIA Savunma ve Güvenlik Teknolojileri Şirketi ve ASELSAN arasında devlet makamları ve diğer kurum ya da kuruluşlarla koordineli şekilde işbirliğinin geliştirilmesi hedefleniyor. 

aselsan kimdir
 // arif
aselsan yıllarca tsk'ya oldukça fahiş fiyatlardan malzeme yazılım satıp büyüyen bir firma. son yıllarda milli savunmayı destekleme adına bu şirkete akparti hükümeti tarafından destek verilmiş hisseleri 3 kat yükselmiştir. fakaat ne hikmetse çalışanlarının çoğu akparti ve Tayyip Erdoğan düşmanıdır. hatta çalışanların önemli bir kısmı son seçimde hdp'ye oy attığı kendi aralarındaki muhabbet esnasında söylenir....
12 Temmuz 2015 04:35
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler