YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ASELSAN Türkiye'nin en değerli şirketi oldu
ASELSAN Türkiye'nin en değerli şirketi oldu
14 Kasım 2017 16:11
ASELSAN 42. yıl dönümünde bu sabah piyasa değeri bakımından 45,2 milyar TL'lik değeriyle Türkiye'nin en değerli şirketi oldu.

Savunma teknolojileri, elektronik cihaz ve sistem geliştiricisi ASELSAN, piyasa değerine göre en büyük halka açık şirket oldu. Piyasa değeri 44,2 milyar liraya ulaşan askeri ve sivil yazılım devi, 44 milyar lira değerindeki Garanti Bankası'nı geride bıraktı.

ASELSAN'IN HİSSELERİ YÜZDE 245 ARTTI

Sabah sularında yüzde 3,5'lik artışla 45,6 liraya kadar çıkan Aselsan hisseleri, 15.17 itibarıyla 44,22 lira seviyesinde işlem görüyor. 10,08 liraya kadar gerileyen Garanti Bankası hisseleri ise şu sıralar 10,48 lira seviyesinde. ASELSAN hisseleri yıl başından bu yana yüzde 245 arttı. Garanti Bankası'nın kazancı ise yüzde 33.

AYNI SAATLERDE 5 BİNİ AŞKIN ÇALIŞANI İLE ANITKABİR'DE

Öte yandan ASELSAN, Borsa İstanbul'da en değerli şirketler  listesinin ilk sırasına çıktığı saatlerde, kuruluşunun 42. yıl dönümü dolayısıyla  yönetici ve çalışanlarıyla Anıtkabir'e ziyarette bulundu. 

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Özkol, yöneticiler ve  çalışanlar, Aslanlı Yol'dan geçerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine geldi. Özkol'un, mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

d1819c933c83d8d4e4c0b6f3443ec0d6e8b0e561.jpg

"BAŞARI İÇİN EN GERÇEK YOL GÖSTERİCİ İLİMDİR, FENDİR"

Özkol ve beraberindekiler daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.  İbrahim Özkol, buradaki Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Ulu Önder Atatürk, ASELSAN ailesi olarak kuruluşumuzun 42’nci yılını  kutladığımız bugünde gururla yüksek huzurunuzdayız. Yüce devletimiz ve bağışçılarımızın katkıları ile kurulan ASELSAN,  milletimizin bağrından çıkan 5 bini aşkın çalışanı ile dünyanın en büyük 57’nci  savunma sanayi şirketi, Borsa İstanbul’un en değerli şirketi konumuna erişmiştir. Kurulduğu günden bugüne ASELSAN; küresel pazarda yarattığı değerler  ile sürdürülebilir büyümesini koruyan, rekabet gücü ile tercih edilen, stratejik  bir ortak gibi güven duyulan, çevreye ve insana duyarlı bir milli teknoloji  firması olma hedefinde emin adımlarla ilerlemektedir. Büyük Türk milletinin ve kahraman Türk ordusunun ASELSAN’ı olmak için  ilerlediğimiz teknoloji yolculuğunda; Dünyada her şey için medeniyet için hayat  için başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir. Ruhunuz şad olsun."

sdgjbhj
 // hacı
Ya şu ASELSANı milli etdiyi kibi diyaneti niye milli etmir Erdoğan? Birileri lütfen bi şeyler desin...
15 Kasım 2017 07:11
A
 // A
yerli cep telefonu istiyoruz...
14 Kasım 2017 Salı 16:27
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler