YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Araç sahiplerine sigorta müjdesi
Araç sahiplerine sigorta müjdesi
16 Şubat 2016 11:07
Zorunlu Trafik Sigortası'nda 2011'de kaldırılan 'kusur indirimi' uygulaması yeniden geliyor. Sistem sigorta şirketlerinin elini rahatlatacak, bu durum tüketiciye yüzde 20 indirim olarak yansıyacak.

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Zorunlu Trafik Sigortası'na yönelik düzenleme için Hazine Müsteşarlığı'nın taslak tasarı üzerinde çalıştığını, yakında Bakanlar Kurulu'na ve Meclis'e getireceklerini söyledi.

Yapılacak düzenleme için sorunun kökenine inilmesi gerektiğini vurgulayan Şimşek, 2011'de kaldırılan 'kusur indirimi' uygulamasını yeniden getirerek sigorta şirketlerini ve tüketiciyi rahatlatacaklarını belirtti.

Kusur indirimi uygulaması ile sigorta şirketleri, tüketiciye ödediği tazminatları öngörebilecek. Kusurlu sürücüye tazminat ödenmemesi torba yasa ile yasalaşacak. Sektör yetkilileri; düzenlemenin ve rekabetin getirisi olarak da sigorta primlerinin yüzde 20'ye kadar düşmesini bekliyor.

Zorunlu Trafik Sigortası'nda yapacakları düzenlemeler ile popülist bir yaklaşım içinde olmayacaklarını belirten Şimşek, şunları söyledi: 

İYİ SÜRÜCÜYE DÜŞÜK FİYAT 

"Sigortaladığınız risklerin getirisi, götürüsünün dengeli olması lazım. Bu adımla birlikte sigorta primlerinin düşeceğine inanıyorum. Riski düşük olanlara daha düşük primle sistemi iyileştirmemiz gerekiyor..."

 // İsmail hakkı ögretici
Bencede geç kaldınız hükümetim peki yüz de yüz sigorta şirketi nasıl zam yapabiliyor da biz emeklilere 100/10 zam anlayabilmiş değilim...
16 Şubat 2016 20:39
 // sade vatandas
Bu haber bana Aziz Nesini hatirlatiyor.Acaba Gercekten %60 sikintilimiBu yuzden mi bize boyle davraniyorlar.Bu millet gercek ulkucu bekliyor.Bu soyguna dur diyecek.Yasal soygunTipki bankalar gibi Ah kardesim ah beklenen gun nezaman gelecek...
16 Şubat 2016 16:58
1
 // 1
Galiba dalga geçiyor 3 katı na 0.20 indirim matematigimiz kötü eyvallah ta bu para hesaplamalarında geçerli değil direkt yaşıyoruz bunlari acı acı bunları. .....
16 Şubat 2016 13:20
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler