YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ANSİAD, vergi rekortmenlerini ödüllendirdi
ANSİAD, vergi rekortmenlerini ödüllendirdi
28 Haziran 2014 01:16
Kentte geçen yıl en fazla vergi tahakkuk ettirilen ilk 100 mükellef arasında yer alan ANSİAD üyelerine takdir belgesi verildi

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD), 2013 yılı vergilendirme dönemi için en fazla vergi tahakkuk ettirilen ilk 100 mükellef arasında bulunan üyelerini takdir belgesiyle ödüllendirdi.

Ramada Otel'de düzenlenen törende konuşan Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, her geçen gün vergi veren vatandaşların ve verginin hesabını soran insanların sayısının arttığını söyledi.

Öztürk, büyüyen ekonomilerde küçük işletmelerin azaldığını, bunun yerine büyük işletmeler ve KOBİ'lerin sayısının arttığını ifade etti. Türkiye'nin ciddi bir kayıt dışı ekonomiye sahip olduğunu anlatan Öztürk, "Biz her geçen gün kayıt dışı ekonomiyi birer birer azaltmaya çalışıyoruz" dedi.

ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu ise verginin toplumda adalet ve aidiyet olgularının gelişmesine katkı sağladığını vurgulayarak, verginin ekonomik kalkınma açısından son derece önemli bir mekanizma olduğunu söyledi.

Eroğlu, Antalya'nın vergi mükellefi sayısı bakımından Türkiye'nin dördüncü büyük şehri olduğunu belirterek, toplam vergi gelirinde ise şehrin altıncı sırada yer aldığını kaydetti.

Daha sonra ilk 100'e giren, kurumlar vergisinde, gayrimenkul sermaye iradı ile gelir vergisinde 20 şirket temsilcisine takdir belgesi takdim edildi.

 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler