YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da kart vurgununa darbe
Ankara'da kart vurgununa darbe
11 Şubat 2010 10:02
Yabancı uyruklu kişilerin kredi kartlarını kopyalayarak milyonlarca liralık vurgun yaptığı iddia edilen 48 kişi gözaltına alındı

Ankara polisi, yabancı uyruklu kişilerin kredi kartlarını kopyalayarak milyonlarca liralık dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla 48 kişiyi gözaltına aldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Bilişim Büro Amirliği ekipleri, kredi kartı kopyalayarak dolandırıcılık yapan bir suç grubunu belirledi. Projeli yürütülen çalışma kapsamında 8 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Ankara, İstanbul, Antalya ve Gaziantep'in de yer aldığı 8 ildeki operasyonlar kapsamında 48 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerle birlikte çok sayıda kredi kartı, kopyalama cihazları ve sahte belgeler ele geçirildi.

Gözaltına alınan zanlıların Türkiye'deki turistler ile yabancı uyruklu kişileri hedef alarak, kredi kartlarını kopyaladıkları belirlendi. Zanlıların, kopyaladıkları kartlarla milyonlarca liralık dolandırıcılık yaptıkları bildirildi.

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler